آلودگی هوا در یک سال نزدیک به ۲ میلیون نفر را به کام مرگ کشاند

توریست مالزی – کارشناسان دانشگاه جورج واشنگتن در بررسی‌های جدید خود دریافتند آلودگی هوا باعث شد تا طی یک سال حدود ۲ میلیون نفر در سراسر جهان جان خود...
توریست مالزی – کارشناسان دانشگاه جورج واشنگتن در بررسی‌های جدید خود دریافتند آلودگی هوا باعث شد تا طی یک سال حدود ۲ میلیون نفر در سراسر جهان جان خود را از دست دهند.

به گزارش گجت نیوز، آلودگی هوا یکی از بزرگترین معضلات زندگی در کلانشهرها محسوب می‌شود و و کارشناسان آن را عامل بسیاری از بیماری‌ها می‌دانند. در همین راستا بررسی‌های جدید کارشناسان دانشگاه جورج واشنگتن روی آلودگی ذرات ریز نشان می‌دهد در سراسر این سیاره حدود ۲.۵ میلیارد نفر در مناطق با سطوح ناامن سکونت دارند.

طبق بررسی‌ها انجام شده نوع آلودگی این مناطق بسیار خطرناک بوده و باعث شده تعداد زیادی از ساکنان این مناطق به بیماری‌های مختلف ریوی دچار شوند. این کارشناسان با بررسی روند مرگ و میر از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۹ در بیش از ۱۳ هزار شهر در سراسر جهان به آمار وحشتناکی از مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا دست پیدا کردند.

آلودگی هوا عامل مرگ ۲ میلیون نفر در سال ۲۰۱۹
بررسی این کارشناسان حاکی از آن است که حدود ۸۶ درصد از ساکنان این شهرها در سال ۲۰۱۹ در معرض سطوح ناامن قرار داشتند. همچنین گروه دیگری از محققان دریافتند در سال ۲۰۱۹ گاز آلاینده NO۲ باعث شد تا حدود ۱.۸۵ میلیون کودک به آسم مبتلا شوند.

به طور کلی آلودگی هوا فقط در سال ۲۰۱۹ باعث شد تا بیش از ۱.۸ میلیون نفر جان خود را از دست دهند. گفتنی است PM۲.۵ به عنوان اصلی‌ترین عامل خطر بیماری‌های محیطی محسوب می‌شود که با استنشاق آن افراد با بیماری‌هایی چون بیماری‌های تنفسی، سرطان ریه و بیماری‌های قلبی عروقی مواجه خواهند شد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

14 − سه =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!