انواع راننده تاکسی در کوالالامپور

مالزی به داشتن بدترین راننده تاکسی‌های جهان معروف است اما در این میان راننده‌های منصف و مهربان نیز کم نیستند.
مالزی به داشتن بدترین راننده تاکسی‌های جهان معروف است اما در این میان راننده‌های منصف و مهربان نیز کم نیستند.

سایت تایم آوت کوالالامپور در گزارشی به گونه‌شناسی راننده‌های تاکسی در کوالالامپور پرداخته است که در ادامه به ۶ گونه راننده تاکسی در مالزی اشاره می‌کنیم:

۱- بازیگران حرفه‌ای

گروهی از رانندگان تاکسی در مالزی هستند که با جدیت عمل می‌کنند، آنها معمولا از تاکسی متر استفاده می‌کنند، به مسافر اهمیت می‌دهند و برای فرار از ترافیک مسیسرهای جایگزین مختلفی پیشنهاد می‌کنند. و وقتی که مسافر بیچاره پیشنهاد مسیر جایگزین را می‌پذیرد، درآمدزایی راننده تاکسی آغاز می‌شود و مسسیری کوتاه به مسیری طولانی تبدیل می‌شود.

۲- پرسشگر

این گروه از راننده‌های تاکسی علاقه عجیبی به پرسیدن سوال در خصوص تمامی مسائل زندگی شما دارن، اهل کجائید؟ کجا زندگی می‌کنید؟ دانشجو هستید، کار می‌کنید، توریست هستید؟ چند وقت است به مالزی آمده‌اید؟ و این سوال‌ها تا وقتی که به مقصد برسید تمام شدنی نیستند.

۳- تازه کار

این تازه‌ واردین به دنیای راننده تاکسی‌ها هنوز به خوبی در خصوص شغل خود آگاهی ندارند. این راننده تاکسی‌ها وقتی وارد عمل می‌شوند که شما قصد رفتن به جایی را دارید که مسیر آن را نمی‌دانید. به نظرتان می‌شود که راننده تاکسی مسیر رفته به KL Sentral را نداند؟ این راننده‌ها معمولا مسیرها را نمی‌دانند و شما برای رسیدن به مقصد خود باید هزینه و زمان بیشتری صرف کنید.

۴- راننده‌های مخصوص ساعت‌های شلوغ

این راننده‌ها مخصوص ساعت‌های شلوغ هستند. وقت‌هایی که خیابان‌ها شلوغ هستند و شما با کلی وسیله مدت‌ها در کنار خیابان ایستاده‌اید این راننده‌ها خود را نشان می‌دهند. پس از توقف اندکی شیشه خود را پائین می‌دهند و مقصدتان را می‌پرسند. برایشان مقصد فرقی نمی‌کند و پس از شنیدن پاسخ شما سری تکان می‌دهند و می‌گویند که مسیر خیلی شلوغ است و نمی‌توانند به آن مقصد بروند.

۵- عضو مافیا

خدا نکند گیر این راننده‌های تاکسی بیافتید. این راننده‌ها که اغلب در مکان‌های توریستی و شلوغ همچون خیابان چانکات، بوکیت بینتانگ و KLCC سر و کله‌شان پیدا می‌شود از تاکسی متر استفاده نمی‌کنند و قیمت‌های نجومی پیشنهاد می‌‌دهند و اگر این پیشنهاد را نپذیرید باید منتظر یک برخورد غیرمودبانه نیز باشید.

۶- منحصر به فرد

اگر این راننده‌های تاکسی را پیدا کردید بلافاصله از آنها شماره بگیرید تا در مواقع نیاز به تاکسی به آنها زنگ زده و تاکسی خبر کنید. این راننده‌ها بدون هیچ حرفی تاکسی متر را روشن می‌کنند و همانند راننده‌ تاکسی‌های حرفه‌ای بدون هیچ حرف اضافه‌ای شما را در کوتاهترین زمان ممکن و کوتاه‌ترین مسیر ممکن به مقصدتان می‌رسانند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

12 − یازده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!