بازگشایی خط MRT پوتراجایا و یک ماه سواری رایگان برای کلیه خدمات حمل و نقل RapidKL

توریست مالزی – عموم مردم می توانند از دیروز پنج شنبه ۱۶ جون به مدت یک ماه از سواری رایگان کلیه خدمات حمل و نقل عمومی توسط RapidKL و...
توریست مالزی – عموم مردم می توانند از دیروز پنج شنبه ۱۶ جون به مدت یک ماه از سواری رایگان کلیه خدمات حمل و نقل عمومی توسط RapidKL و همچنین خدمات Komuter در کلانگ ولی لذت ببرند.

به گزارش استار، این خدمات شامل حمل و نقل سریع (MRT)، حمل و نقل ریلی سبک، حمل و نقل سریع اتوبوس، مونوریل و همچنین اتوبوس های RapidKL است. در مورد سرویس Komuter، سواری رایگان شامل مسیرهای Tanjung Malim – Port Klang و Batu Caves – Pulau Sebang است.

نخست وزیر داتوک سری اسماعیل صبری یعقوب این خبر را هنگام اجرای فاز اول خط MRT پوتراجایا اعلام کرد. وی گفت: هدف تشویق بیشتر مردم به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی نه تنها برای رفت و آمد به محل کار بلکه برای اوقات فراغت در تعطیلات است. وقتی افراد بیشتری از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند، ما شاهد کاهش مشکلات ترافیکی کمتری خواهیم بود.

اسماعیل صبری گفت: دولت امکان تمدید دوره سواری رایگان این وسایل حمل و نقل عمومی را بیش از یک ماه بررسی خواهد کرد.

فاز یک خط MRT پوتراجایا شامل ۱۲ ایستگاه، مسیری به طول ۱۷.۵ کیلومتر بین کواسا دامانسرا و کامپونگ باتو را پوشش می دهد. از مجموع ایستگاه‌ها، ۹ ایستگاه – Damansara Damai، Sri Damansara Barat، Sri Damansara Sentral، Sri Damansara Timur، Metro Prima، Kepong Baru، Jinjang، Sri Delima و Kampung Batu – ایستگاه‌های جدید هستند.

ایستگاه‌های باقی‌مانده – Kwasa Damansara، Kampung Selamat و Sungai Buloh – قبلا بخشی از خط MRT Kajang بودند. خط جدید با ۲۰ دستگاه قطار پوشش خواهد شد. مجموعه قطار متشکل از چهار واگن است و در مجموع می تواند ۱۲۰۰ مسافر را حمل کند. قطارها کاملاً خودکار و بدون راننده هستند.

اسماعیل صبری افزود: پیش بینی می شود فاز دوم خط MRT پوتراجایا با مسافت ۵۷.۷ کیلومتر در سه ماهه اول سال آینده آغاز به کار کند. «زمانی که فاز دو شروع به کار کند، به دو میلیون نفر که بین کواسا دامانسرا و پایتخت اداری فدرال در پوتراجایا رفت و آمد می کنند خدمات ارائه می دهد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

سه × 3 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!