برای پیشگیری از ابتلا به سرطان، هر روز قارچ بخورید

توریست مالزی – مطالعه جدید محققان انستیتوی سرطان پنسیلوانیا که در مجله “Advances in Nutrition” منتشر شده، نشان می‌دهد که مصرف منظم انواع قارچ، با کاهش خطر ابتلا به...
توریست مالزی – مطالعه جدید محققان انستیتوی سرطان پنسیلوانیا که در مجله “Advances in Nutrition” منتشر شده، نشان می‌دهد که مصرف منظم انواع قارچ، با کاهش خطر ابتلا به انواع سرطان همراه است.

به گزارش دویچه وله به نقل از مدیکال‌اکسپرس، در این تحقیق جدید که شامل بررسی ۱۷ مطالعه مرتبط با سرطان از سال ۱۹۶۶ تا ۲۰۲۰ بود، محققان با مطالعه بر روی بیش از ۱۹ هزار و ۵۰۰ بیمار سرطانی، رابطه بین مصرف قارچ و خطر ابتلا به سرطان را بررسی کردند.

انواع مختلف قارچ سرشار از ویتامین‌ها، مواد مغذی و آنتی‌اکسیدان‌ها هستند. یافته‌های این تیم تحقیقاتی نشان می‌دهد که افرادی که روزانه ۱۸ گرم از انواع قارچ می‌خورند، در مقایسه با کسانی که به این ماده غذایی علاقه‌مند نیستند، ۴۵ درصد کمتر در معرض ابتلا به سرطان قرار دارند.

قارچ بالاترین منبع غذایی ارگوتیونئین است؛ نوعی آنتی‌اکسیدان و محافظ سلولی بی‌نظیر و قوی. آنتی‌اکسیدان‌ها از بدن در برابر استرس اکسیداتیو محافظت کرده و خطر ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهند. دیگر اجزای فعال موجود در قارچ‌ها با پتانسیل ضد‌سرطانی شامل لنتینان، کرستین، هیسپولون، لکتین، کالاسلین، پلی‌ساکارید هریسیوم A و B (HPA و HPB)، اسکیزوفیلان و غیره هستند. پلی‌ساکاریدها شناخته‌شده‌ترین و قوی‌ترین مواد مشتق‌شده از قارچ با خاصیت ضد‌ تومور و تنظیم سیستم ایمنی هستند.

در تحقیق فوق، قوی‌ترین ارتباط، میان مصرف قارچ و کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان بود. پیش از این نیز ثابت شده بود که انواع قارچ با جلوگیری از آسیب به DNA، کند شدن سلول‌های سرطانی یا رشد تومور، باعث مرگ برنامه‌ریزی شده سلول‌های سرطانی یا جلوگیری از تأمین منبع خون تومورها می‌شوند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

11 + پنج =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!