راه آهن جنگلی (Jungel Railway)

توریست مالزی – راه آهن جنگلی مالزی که از برترین مراکز فرهنگی مالزی محسوب می شود را می توان به عنوان نمادی از پیشرفت کشور مالزی معرفی کرد که...
توریست مالزی – راه آهن جنگلی مالزی که از برترین مراکز فرهنگی مالزی محسوب می شود را می توان به عنوان نمادی از پیشرفت کشور مالزی معرفی کرد که به دلیل عبور از دل مناطق کمتر شناخته شده و مطرح این کشور، امکان دسترسی به سرتاسر مالزی را فراهم نموده است.
به گزارش همگردی، دلیل نام گذاری این راه آهن با عنوان راه آهنی جنگلی، وجود جنگل انبوه و وسیعی است که در دو جهت راه آهن گسترده شده است و بیش از پیش سرسبزی این خطه از آسیا را به رخ بینندگان می کشد. همان گونه که اشاره شد این راه آهن از مناطقی عبور می کند که کمتر مورد اقبال و توجه گردشگران قرار گرفته است.
سیاستی کلی که در زمان احداث این راه آهن وجود داشته است بر این مبنا بوده است که با توقف در مناطق یادشده، این امکان را به توریست ها و گردشگران بدهد که به بازدید از این مناطق بپردازند و با فرهنگ و آداب و رسوم خاص مناطق کوچک روستایی آشنا گردند. سفری که روحیه ای ماجراجویانه می طلبد. سفر در دل جنگل به وسیله راه آهن از منطقه تومپات Tumpat آغاز می شود و به گماس Gemas، متنهی می گردد. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


پاسخی ارسال کنید

*

*

20 − یک =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!