مسجد کوتاکینابالو، یکی از مساجد زیبای مالزی

توریست مالزی – مسجد کوتاکینابالو که به مسجد شناور مالزی نیز معروف است در سال ۱۹۸۹ کار ساخت آن شروع شد و در سال ۲۰۰۰ به طور رسمی افتتاح...
توریست مالزی – مسجد کوتاکینابالو که به مسجد شناور مالزی نیز معروف است در سال ۱۹۸۹ کار ساخت آن شروع شد و در سال ۲۰۰۰ به طور رسمی افتتاح شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، این مسجد در ساحل خلیج لیکاس با مساحت ۱۴،۸۳ هکتار ساخته شد. این مسجد بزرگ دارای امکاناتی از قبیل یک دستگاه خودپرداز، سه مدرسه، یک کلینیک مراقبت تسکین دهنده و یک پروژه مشترک با دانشگاه صباح – یک مزرعه ماهی است.

مقدمات ساخت این مسجد از ۱۹۸۹ شروع و در سال ۲۰۰۰ به صورت رسمی گشوده شد. ساخت مسجد ۳۴ میلیون رینگیت مالزیایی هزینه در برداشت. ساختار معماری مسجد بر پایهٔ مسجد النبی دومین مکان مقدس مسلمانان است. این مسجد با ظرفیت ۱۲۰۰۰ نفری خود در میان تالابی که دورتادور آن را احاطه کرده است قرار دارد.

این مسجد محیط آرام و زیبایی را برای کسانی که برای دعا و نیایش به این مکان می‌روند فراهم می‌کند. از دیگر دیدنی‌ها و جذابیت‌های شهر کوتا کینابالو می‌توان به آبشار کیانسام، برج ساعت اتکینسون، ساعت تانجونگ و دهکده ماری ماری اشاره کرد که با داشتن منظره زیبا بازدید از آن‌ها بسیار لذتبخش است.

برای رفتن به شهر کوتا کینابالو باید به دومین فرودگاه شلوغ مالزی به نام فرودگاه بین المللی kk بروید و از آنجا با تاکسی یا اتوبوس خود را به مسجد کوتا کینابالو برسانید. این مسجد در کوتا کنیابالو با معماری اسلامی و نقش و نگار‌های زیبایی ساخته شده که چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. مسجد شهر کوتا کینابالو را به مسجد شناور نیز می‌شناسند.


پاسخی ارسال کنید

*

*

شش − سه =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!