جشن سال نو چینی در معبد Thean Hou

توریست مالزی – معبد Thean Hou که با برای جشن سال نو  بسیار زیبا تزئین شده است، یک مکان مذهبی مهم در کوالالامپور و مکانی محبوب در طول سال...
توریست مالزی – معبد Thean Hou که با برای جشن سال نو  بسیار زیبا تزئین شده است، یک مکان مذهبی مهم در کوالالامپور و مکانی محبوب در طول سال نو چینی است. هر سال، معبد میزبان نمایش های فرهنگی، نیایش و نمایش های سنتی رقص شیر و اژدها است.

این معبد یک معبد بودایی است که آن را با نام معبد الهه بهشت هم می‌شناسند. علاوه بر این، این معبد زیارتگاهی برای عبادت‌کنندگان گوان یین، الهه بخشش است.

این معبد، المان‌هایی جزیی از آیین‌های بودایی، تائوئیسم و کنفوسیانیسم دارد. حکاکی‌های تزیینی سنتی و جزییات معماری مدرن هم در آن دیده می‌شود. ورودی باشکوه این معبد با ستون‌های سرخ و ستون‌هایی که از ظاهر اژدها الهام گرفته‌اند و سقف‌های پاگوداها، بسیار دیدنی و زیبا است. پاگوداهای مدرن بودایی و تالار بزرگ هشت ضلعی با تصاویری از بودا، تنها گوشه‌ای از زیبایی‌های معبد است. یک باغ گیاهان دارویی چینی در کنار معبد قرار دارد که می‌توانید در آن قدم بزنید و از گشت و گذار لذت برید.

این معبد در کوالالامپور قرار دارد و در زمینی به وسعت ۶۷۵۸ مترمربع قرار گرفته است. ساخت معبد در سال ۱۹۸۷ به پایان رسید؛ ولی رسما در سال ۱۹۸۹ افتتاح شد.

برای جشن سال نو به علت ازدحام مردم خیابان اصلی برای ورود وسایل نقلیه بسته خواهد شد و باید مسیری را پیاده طی نمود. و ساعت دوازده با آتش بازی باشگوهی برنامه به پایان خواهد رسید.

پاسخی ارسال کنید

*

*

دو + 17 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!