موزه و گالری هنری پنانگ

توریست مالزی – در محوطه موزه ایالتی پنانگ، در ابتدا با مجسمه برنز سلطنتی کاپیتان فرانسیس لایت، بنیان گذار محله تنگه پنانگ، که به شما زل زده است رو...
توریست مالزی – در محوطه موزه ایالتی پنانگ، در ابتدا با مجسمه برنز سلطنتی کاپیتان فرانسیس لایت، بنیان گذار محله تنگه پنانگ، که به شما زل زده است رو به رو می شوید. این موزه چندین گالری دارد که برای جوامع تاریخی پنانگ و نیز مناسبت های تاریخی ویژه در پنانگ در نظر گرفته شده اند و دارای یک مجموعه زیبا از عکس ها، نقشه ها، مدارک تاریخی، مبلمان چینی، گلدوزی، لباس و آثار تاریخی و قدیمی دیگر است.
وقتی وارد ساختمان شوید، می فهمید که چرا این موزه ایالتی واقع در جالان فرگوهر در جورج تاون یکی از بهترین موزه های ایالتی در کشور است. در طبقه اول جایی که گالری هنری واقع شده است، آثار هنرمندان محلی و نقاشی های پنانگ قدیم، به خصوص آثار ویلیام دانیلز و کاپیتان رابرت اسمیت، به نمایش گذاشته می شوند. گاهی اوقات نمایشگاه های ویژه ای نیز در اینجا برگزار می شوند.
راه رفتن در امتداد خیابان های جورج تاون (Georgetown) بسیاری از تجربه های به یاد ماندنی و نمایش خیره کننده از بسیاری ساختمان های پیش از جنگ را برای شما فراهم می کند . در میان تمام این زیبایی ها از معماری میراث پنانگ ، موزه دولتی پنانگ و گالری هنری (Penang State Museum and Art Gallery )در خیابان فارکوهار (Farquhar Street) می تواند از بهترین ها باشد.
موزه دولتی پنانگ و گالری هنری در سال ۱۹۶۵ پس از نوسازی که شامل نقاشی مجدد و بازسازی قسمت های مختلف ساختمان و جمع آوری و مرتب کردن مجموعه تاریخی موزه بود ، برای اولین بار برای عموم آزاد شد. نمای ساختمان آن از دور به رنگ سفید است که ممکن است با ساختمان دولتی اشتباه گرفته شود .
برخی از مجموعه های موزه ، تحولات تاریخی پنانگ از زمان تاسیس آن توسط انگلیسی ها در سال ۱۷۸۶ تا اوایل قرن ۲۰ را به تصویر می کشد و بسیاری از آثار تاریخی با بینش بسیار به زندگی قومی ملیت های مختلف در پنانگ به نمایش گذاشته شده است .
در حیاط موزه شما قادر به دیدن اولین واگن اورجینال تپه پنانگ (Penang Hill) و لنگری از ناوشکن فرانسوی “Mosquet” خواهید بود ، سه ماشین قدیمی که هر کدام از آنها داستان تاریخی از شخصیت های مهم زمان خود را در دل خود دارند در گوشه حیاط موزه پارک شده است .
زمان کار : همه روزه به غیر جمعه ها و تعطیلات رسمی از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر
موزه و گالری هنری پنانگ در جورج تاون مرکزی در لبوح فرگوهر، بین جالان مسجد کاپیتان کلینگ (لبوح پیت) و لاو لین (لورونگ سینتا) قرار دارد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

1 × پنج =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!