نکاتی در مورد کوالالامپور مالزی

توریست مالزی – کوالالامپور یکی از دیدنی ترین شهرهای قاره ی آسیا است که سالانه مردم زیادی از سراسر جهان را برای بازدید از خود جذب می نماید. از...
توریست مالزی – کوالالامپور یکی از دیدنی ترین شهرهای قاره ی آسیا است که سالانه مردم زیادی از سراسر جهان را برای بازدید از خود جذب می نماید. از لحاظ جغرافیایی در دامنه های کوهستان قرار گرفته و اطراف آن را سرتاسر البته به جز قسمت شرقی کوه ها فرا گرفته اند. این شهر و مناطق اطرافش در بین مالزیایی ها به عنوان دره و شهر گل آلود به خاطر همسایگی اش با محل تلاقی رودخانه های کلانگ و گمباگ نیز معروف شده است.
کوالالامپور دارای مساحتی برابر با ۲۴۳ کیلومتر مربع می باشد. بر اساس آخرین آمار رسمی اعلام شده در سال ۲۰۱۷ میلادی دارای ۱ میلیون و ۸۰۸ هزار نفر جمعیت در خود بوده است. از لحاظ آب و هوایی از آن جایی که در نزدیکی خط استوا قرار گرفته، دارای آب و هوایی کاملا استوایی است و همین ویژگی آن باعث شده که در بیشتر روزهای سال، آب و هوای این شهر کاملا مرطوب و گرم باشد.
میانگین دمای کوالالامپور ۲۷ درجه ی سانتیگراد و میانگین بارش سالانه آن ۲۵۰ سانتی متر است. گرم ترین روزهای شهر کوالالامپور در مالزی در مرداد ماه (۲۳ جولای تا ۲۲ آگوست) و خنک ترین در ماه ها بهمن (۲۱ ژانویه تا ۱۹ فوریه) و اسفند (۲۰ فوریه تا ۲۰ مارچ) است.
نام این شهر از قرن ۱۹ میلادی به بعد در منابع مختلف ذکر شده است و از این رو قدمت کوالالامپور را به قرن ۱۹ میلادی مرتبط دانسته اند. نشانه های شهر نشینی در کوالالامپور از سال ۱۸۵۷ میلادی است . از سال ۱۹۷۲ میلادی به عنوان پایتخت این کشور شد و در نهایت در سال ۱۹۴۷ میلادی به عنوان شهر مرکزی حکومتی دولت مالزی انتخاب گردید.
از معروف ترین سوغاتی های شهر کوالالامپور در مالزی می توانیم به نوعی سنجاق سینه به نام کروگسنگ، ظرف های لابو سایونگ، لبیاب سنتی بانوان مالزیایی به نام باجوکبایا، ظرف های فلزی، خوراکی های سنتی، صنایع دستی رنگارنگ و متفاوت و کلی از دیگر صنایع دستی این شهر نام ببریم.

برج های پتروناس
این برج های بسیار بلند را باید به عنون بلندترین برچ های دوقلوی جهان به حساب آورد که کار ساختشان پس از ۳ سال یعنی در سال ۱۹۹۸ میلادی به اتمام رسید و از معروف ترین جاذبه های این شهر هستند. اندازه ی آن با آنتن ها ۴۵۱٫۹ متر ارتفاع است. در این برج ها ۷۸ آسانسور شبانه روز فعالیت دارند. طبقه های ۴۱ و ۴۲ برج های پتروناس توسط یک پل و از پایین توسط مرکز خرید سوریا به یکدیگر وصل شده اند.

آکواریوم
یکی از معروف ترین جاذبه های شهر کوالالامپور آکواریوم KLCC است. این آکواریوم را باید به عنوان یکی از بزرگ ترین اکواریوم های دنیا نیز به حساب آورد که برای همه ی سنین جالب و جذاب است. در این آکواریوم نزدیک به ۵ هزار جاندار دریای در کنار هم قرار گرفته اند. همچنین ۳۳ آکواریوم مختلف و تونل های سراسری ۹۰ متری که فضای بسیار بزرگی را برای بازدید از خیل عظیم و بزرگی از ماهی های کوچک و بزرگ گرفته تا کوسه ها را برای شما پدید آورده است. ساخت این آکواریوم در سال ۲۰۰۲ آغاز و در سال ۲۰۰۴ میلادی نیز به پایان رسید.محیطی که برای ساخت آن اختصاص داده شده است برابر با ۵۶۰۰ متر مربع است. در این آکواریوم نزدیک به ۲۵۰ گونه ی مختلف دریایی در کنار یکدیگر جمع شده اند.

موزه ی نگارا
یکی از معروف ترین موزه های کوالالامپور، موزه ی نگارا است. در ساخت بنای این ساختمان از هنر معماری سنتی و مدرن مالزیایی استفاده شده است. می توانید از ۴ گالری موجود در آن بازدید کنید و از بازمانده هایی از دوره های پاره سنگی، عصر برنز و عصر آهن را ببینید.

باغ پرندگان
در باغ پرندگان کوالالامپور پرندگان زیبا و رنگارنگ آزادانه به هر طرفی که بخواهند، پرواز می کنند. این باغ را باید به عنوان بزرگ ترین باغ های پرندگاه سرپوشیده در سراسر دنیا به حساب آورد. می توانید این باغ در کنار باغ گیاه شناسی کوالالامپور قرار گرفته است .

پاسخی ارسال کنید

*

*

4 × چهار =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!