وزیر دفاع مالزی: الجزیره باید برای انتشار ‘گزارش نادرست’ عذرخواهی کند

توریست مالزی – تلویزیون الجزیره در تاریخ ۳ جولای با انتشار یک فیلم ۲۵ دقیقه ای با عنوان “بازداشت در قرنطینه”، دولت مالزی را به دستگیری مهاجران غیرقانونی تحت...
توریست مالزی – تلویزیون الجزیره در تاریخ ۳ جولای با انتشار یک فیلم ۲۵ دقیقه ای با عنوان “بازداشت در قرنطینه”، دولت مالزی را به دستگیری مهاجران غیرقانونی تحت پوشش بهداشت و امنیت عمومی متهم کرد. این فیلم همچنین ممانعت از مصاحبه یک روزنامه نگار الجزیره را از مصاحبه با یک کارگر غیرقانونی، پشت حصار سیم خاردار در دوره منع آمد و شد پیشرفته در سلایانگ، سلانگور نشان می دهد.

به گزارش استار مالزی، داتوک اسماعیل صبری گفت: کانال تلویزیونی الجزیره باید برای انتشار گزارش کذب در مورد کشور مالزی عذرخواهی کند. ما انتظار داریم الجزیره به عنوان یک رسانه بین المللی استاندارد بالایی داشته باشد. اما به نظر نمی رسد که این گزارش حاوی حقایق روشن باشد و پر از اتهامات بی اساس است. آنها ما را متهم به نژادپرستی کردند اما آنچه ما انجام می دهیم براساس قانون است. من آنها را به چالش می کشم تا کشوری را نشان دهند که به مهاجران غیرقانونی آزادی می دهد. قوانین مهاجرت در بیشتر کشورها همانند مالزی است.

اسماعیل صبری گفت: ۴۹۲۴ نفر از خارجیان غیرقانونی که در چهار بازداشتگاه مهاجرت اسکان دارند، برای Covid-19 مورد غربالگری قرار گرفتند. از این تعداد، ۷۷۷ نفر مثبت بودند و ما آنها را به یک مکان اختصاصی برای معالجه فرستادیم. حتی اگر آنها به طور غیرقانونی در کشور ما باشند، ما اجازه ندادیم آنها بیمار باشند. درمجموع ۶۸۸۲۹ کارگر خارجی، به ویژه کارگرانی که در سایت های ساخت و ساز کوالالامپور و سلانگور مشغول به کار هستند برای Covid-19 تست گیری شدند. از این رقم، ۲۵۷۹ مورد مثبت بوده و برای معالجه به بیمارستان اعزام شده اند.

وی در مورد ادعای مبنی بر اینکه مقامات در طول MCO، خارجیان را حبس کرده بودند، گفت: این اتفاق در مناطق قرنطینه پیشرفته رخ داده است. در این شرایط، نه تنها خارجیان غیرقانونی بلکه مهاجرین قانونی و حتی مالزیایی‌ها نیز حق خروج از خانه را نداشته اند. این کار برای جلوگیری از شیوع Covid-19 انجام شد.

وی گفت: ما این قرنطینه را روی چندین روستای هولو لنگات و همچنین برخی مدارس مذهبی نیز انجام دادیم.

پاسخی ارسال کنید

*

*

19 − 8 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!