پارک تامان پوترا پردانا

توریست مالزی- پارک تامان پوترا پردانا Taman Putra Perdana یا پارک پوترا پردانا Putra Perdana Park در منطقه Precinct 1 پوتراجایا واقع شده است. این پارک در نزدیکی هتل...
توریست مالزی- پارک تامان پوترا پردانا Taman Putra Perdana یا پارک پوترا پردانا Putra Perdana Park در منطقه Precinct 1 پوتراجایا واقع شده است. این پارک در نزدیکی هتل شانگریالا پوتراجایا Putrajaya Shangri- La است. این یک پارک عمومی است و درهای آن به روی عموم مردم باز است. اگر شما میهمان هتل شانگریلا هستید، از پذیرش هتل بخواهید تا این پارک را به شما نشان دهد چون با هتل چند دقیقه پیاده فاصله دارد.

پارک تامان پوترا پردانا با مساحتی حدود ۱۵۸ هکتار، محل خوبی برای تفریح است. همچنین محل خوب و ایده آلی برای لذت بردن از چشم انداز پوتراجایا است. Mercu Tanda Plaza ، یک ساختار ۷۸ متری است که به شکل هرم طراحی شده است و نماد افتخار پوتراجایا است. یک کپسول زمان در مقابل این بنای یادبود وجود دارد که حاوی تعدادی از اسناد رسمی درباره تاریخ و توسعه پوتراجایا است. شما همچنین یک پلاک و لوح را خواهید دید که یادآور راه اندازی پوتراجایا توسط تون دکتر محاتیر محمد، نخست وزیر سابق مالزی در تاریخ ۲۹ اوت ۱۹۹۵ است. در نزدیکی این پلازا ، تعدادی دوربین دوچشمی وجود دارد که میتوانید از آنها برای نگاه کردن پل واواسان، مجتمع های دولتی ، دریاچه پوتراجایا و باغ گیاه شناسی استفاده کنید.در این پارک ۱۱ فواره وجود دارد که در شب روشن میشوند و منظره دلپذیری برای بازدیدکنندگان به وجود می آورند. این فواره ها به خنک تر شدن هوا هنگامی که دمای هوا در  روز به ۳۲ تا ۳۳ درجه سانتی گراد می رسد، کمک میکند. در این پارک، مکان های استراحت فراوانی وجود دارد که می توانید آنجا بشینید و برای مدتی استراحت کنید. پناهگاه های سنتی که به نام wakaf شناخته میشوند در سراسر پارک برای استراحت بازدید کنندگان ساخته شده است.

حدود ۵۴ گونه از درختان سایه در این پارک وجود دارد. همچنین این پارک دارای ، ۱۷ گونه نخل، ۶۳ نوع بوته، ۱۹ گونه سرخس و ۵ نوع گیاه بالارونده است. در مقابل باغ عطر در این پارک توقف کرده و از عطر و بوی دل انگیز گیاهان و گلهای آن لذت ببرید.

 

پاسخی ارسال کنید

*

*

15 − چهار =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!