پارک پروانه ها (KL Butterfly Park)

توریست مالزی- پارک پروانه ها یکی از مناطق دیدنی کوالالامپور است. بخش زیبایی ازیک باغ که به عنوان گلخانه و موزه حشرات پذیرای بازدیدکنندگان است. در این باغ زیبا...
توریست مالزی- پارک پروانه ها یکی از مناطق دیدنی کوالالامپور است. بخش زیبایی ازیک باغ که به عنوان گلخانه و موزه حشرات پذیرای بازدیدکنندگان است.

در این باغ زیبا همانند پارک پرندگان، از یک روش فضای باز استفاده می کنند تا ساکنین آن، پروانه ها و حشرات بتوانند در زیستگاه طبیعی زندگی کنند. درانتهای بازدید خود حتما سری به موزه حشرات بزنید، اطلاعات بسیار جالبی از این موزه درباره حشرات مختلف و زیستگاه های آن ها، تولید مثل و نوع تغذیه و زندگیشان می توان بدست آورد.

باغ پروانه ها در منطقه ی Lake Garden در فاصله ی کمی از پارک پرندگان کوالالامپور واقع شده و در اینجا نیز انواع پروانه های گوناگون به صورت آزاد پرواز می کنند. ۶۰۰۰ پروانه از ۱۲۰ گونه ی مختلف چشم بینندگان را خیره می کنند. نکته ی جالب اینجاست که پروانه ها به مردم عادت کرده اند و با آنها انس گرفته اند و به راحتی ارتباط برقرار می کنند.

این مکان در فاصله ده دقیقه ای بخش مرکزی کوالالامپور و در کناره باغ های آبی کوالالامپور واقع شده است. صدها پروانه در رنگ های مختلف، زیبایی بخش فضای بزرگ این پارک هستند که با استفاده از تور مسقف شده است در یک قسمت از پارک هم انواع حشرات و پروانه های تاکسیدرمی شده به نمایش گذاشته شده است. در نهایت بازدید کنندگان می توانند از فروشگاه پارک انواع سوغاتی ها با محوریت پروانه تهیه کنند.

بازدیدکنندگان نظرات کاملا متفاوتی در مورد این باغ دارند. بعضی از گردشگران خود پروانه ها را علت اصلی نظرات منفی خود می دانند؛ قرار بر این است که شما ۱۲۰ نوع پروانه را در این پارک ببینید، ولی اگر روز شانستان باشد، حداکثر ۲۰ نوع پروانه را مشاهده می­ کنید. حتی با این وجود، رنگ های متنوع و زیبای همان چند نوع پروانه ای که خواهید دید حس زیبایی پسندی شما را ارضا خواهد کرد.

بعضی از بازدیدکنندگان نیز از رطوبت، گرمای هوا و جو بومی پارک لذت می برند.سکونتگاه های بومی مربوط به جنگل های بارانی با مسیرهایی پر پیچ و خم و زیبا که از کنار گیاهان آبی عبور می کنند، پل های کوچکی که در بالای برکه ها و تالاب های آن احداث شده اند، و آبشارها و تالاب خرچنگ آن، همه و همه از دلایلی هستند که دیدن پروانه ها را تبدیل به امتیاز ویژه ای می کنند که در کنار همه این ها به شما عرضه می شود.

باغ پروانه های کوالالامپور در نزدیکی دریاچه Gardens واقع شده است. این باغ تقلیدی از محل زندگی واقعی پروانه ها در جنگلهای گرمسیری است.برای جلوگیری از فرار پروانه از باغ آن را به صورت سر پوشیده ساخته اند که با توری بزرگ محافظت می شود که در این میان ۱۵۰۰۰ گل و گیاه قرار دارد که برای نگهداری از آن هزینه بالایی صرف می شود.

آدرس:Butterfly Park Kuala Lumpur Jalan Cenderawasih Kuala Lumpur 50480, MALAYSIA

ساعت بازدید:  ۹ صبح تا ۶ بعد از ظهر

پاسخی ارسال کنید

*

*

13 − هفت =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!