پرواز مستقیم ایران به مالزی از سر گرفته می‌شود

توریست مالزی – مدیرکل خاورمیانه وزارت گردشگری مالزی از سرگیری مجدد پرواز مستقیم ایران به مالزی خبر داد و گفت:‌ تلاش می‌کنیم تا این کار را تا قبل از...
توریست مالزی – مدیرکل خاورمیانه وزارت گردشگری مالزی از سرگیری مجدد پرواز مستقیم ایران به مالزی خبر داد و گفت:‌ تلاش می‌کنیم تا این کار را تا قبل از عید نوروز انجام دهیم.

به گزارش ایسنا، رسنا مصطفی در حاشیه برپایی سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری پارس در شیراز گفت: پتانسیل بازار ایران در عرصه گردشگری بسیار قوی است.

وی با بیان اینکه تعداد گردشگرانی که از شیراز و ایران در سال گذشته به مالزی سفر کرده‌اند، بیش از دو برابر شده است، افزود: امسال با هواپیمایی ایرعربیا در این نمایشگاه شرکت کردیم. این هواپیمایی هر روز از شیراز به مقصد شارجه پرواز دارد و این پرواز به پرواز مالزی وصل می‌شود. پرواز از شیراز به صورت روزانه و از شارجه ۱۱ پرواز در هفته انجام می‌شود.

وی همچنین در خصوص علت قطع شدن پرواز مستقیم ایران به مالزی و برعکس نیز گفت: این پرواز توسط هواپیمایی ماهان انجام می‌شد که به دلیل مشکلات سوخت قطع شد و ادامه نیافت اما در تلاش هستیم پرواز مستقیم دیگری را از ایران به مالزی داشته باشیم.

مدیرکل خاورمیانه وزارت گردشگری مالزی ادامه داد: مجوز این پرواز از ایران صادر شده است اما اکنون منتظر انجام کارهای اداری در مالزی هستیم و ممکن است یک تا یک ماه و نیم دیگر این پرواز راه‌اندازی شود. مصطفی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تا قبل از عید نوروز پرواز مستقیم بین ایران و مالزی برقرار شود، گفت: برای شروع در هفته با دو ایرلاین کار می‌کنیم و هر ایرلاین هم در هفته یک یا دو پرواز مستقیم خواهد داشت.

وی در خصوص روادید نیز گفت: روادید بین ایران و مالزی سال‌هاست که برداشته شده است و ایرانیان بدون ویزا می‌توانند به مدت دو هفته به مالزی سفر کنند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

شانزده − 3 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!