کاخ سلطان نشین ملاکا Malacca Sultanate Palace

توریست مالزی – کاخ سلطان نشین ملاکا در شمال شهر تاریخی ملاکا قرار دارد. معماری این کاخ، تقلیدی از پادشاهی باستانی مالایی سلطان منصور شاه است که پرآذین ترین...
توریست مالزی – کاخ سلطان نشین ملاکا در شمال شهر تاریخی ملاکا قرار دارد. معماری این کاخ، تقلیدی از پادشاهی باستانی مالایی سلطان منصور شاه است که پرآذین ترین کاخ سلطنتی بود که در قرن پانزدهم ساخته شده است.

گفته می شود این هفت طبقه تماماً با ستون های چوبی کنده کاری شده و بدون استفاده از میخ ساخته شده است. یک سال پس از بر تخت نشستن سلطان این کاخ مورد اصابت صاعقه قرار گرفت و ویران شد و دوباره بازسازی شد. موزه فرهنگی ملاکا در این کاخ، مصنوعات بسیاری را از آن دوره به نمایش می‌گذارد.

این کاخ که در دامنه تپه سنت پل قرار دارد، با بالا رفتن از تپه، جاذبه های دیگری نیز دارد. موزه تمبر ملاکا مجموعه ای با بیش از ۲۰۰۰ تمبر از تمام دوران ها و از سراسر جهان است. مطمئن شوید تمبرهای مربوط به زمان بریتانیا را ببینید! موزه اسلامی ملاکا مکانی عالی برای آشنایی با تاریخ اسلام است. این مکان در امتداد جالان کوتا قرار دارد و اسنادی در مورد معرفی اسلام به ملاکا ارائه می دهد.

در نزدیکی آن کلیسای سنت پل، قدیمی ترین کلیسای ملاکا، در تپه سنت پل قرار دارد. ویرانه های این مکان ۱۵۰ ساله ساخته شده توسط کاپیتان فیدالگو پرتغالی است. سال ها می‌گذرد، اما این مکان زیبا مشرف به شهر ملاکا همچنان باقی مانده است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

دو × پنج =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!