کیت تست تشخیص سریع Covid-19 از کره جنوبی خریداری شد

توریست مالزی – وزارت بهداشت مالزی اعلام کرد: کیت تست تشخیص سریع آنتی ژن از کره جنوبی را خریداری کرده است که دارای حساسیت ۸۴.۴٪ است و این به...
توریست مالزی – وزارت بهداشت مالزی اعلام کرد: کیت تست تشخیص سریع آنتی ژن از کره جنوبی را خریداری کرده است که دارای حساسیت ۸۴.۴٪ است و این به تقویت تست Covid-19 در کشور کمک خواهد کرد.

به گزارش استار مالزی، دکتر نور هشام عبدالله، وزیر بهداشت گفت که این وزارتخانه کیت های آزمایش را از شرکت کره جنوبی ، SD Biosensor خریداری کرده و امیدوار است تا هفته آینده به مالزی برسد.

وی گفت: ‘ما چندین تست آنتی ژن را آزمایش کرده ایم و خبر خوب این است که آنهایی که توسط SD Biosensor ساخته شده اند دارای میزان حساسیت ۸۴.۴٪ و میزان تشخیص ۱۰۰٪ هستند.

وی گفت: ‘با کیت تست سریع آنتی ژن، آزمایش را می توان در نقطه مراقبت انجام داد. این بدان معناست که برای به دست آوردن نتایج نیازی به ارسال نمونه تست سواب به آزمایشگاه نیست. این عمل در کلینیک ها یا بیمارستان ها قابل انجام است.

پیش از این، دکتر هشام گفته بود که این وزارتخانه کیت تست سریع شرکت های مختلف را امتحان می کند اما نتوانسته است یکی از این موارد را پیدا کند که از دقت بالایی برخوردار باشد. وی گفت: ‘هنگامی که کیت ها به دستمان برسد، می توانیم غربالگری گسترده هدفمندتری انجام دهیم.’

دکتر هشام گفت: در حال حاضر ۴۳ آزمایشگاه در کشور وجود دارد که می توانند روزانه ۱۱،۵۰۰ نتیجه آزمایش Covid-19 انجام دهند. با کیت های جدید تست، این وزارتخانه می تواند ظرفیت خود را به ۱۶،۵۰۰ تست روزانه افزایش دهد.

دکتر هشام در مورد اینکه چرا کشور غربالگری های گسترده را برای کلیه مردم انجام نمی دهد، گفت که روش این وزارتخانه یک رویکرد هدفمند تر است. ‘این طور نیست که ما در حال انجام غربالگری گسترده نیستیم. ما در حال انجام آن هستیم ، اما آنچه انجام می دهیم هدفمند است. به عنوان مثال ، ما یک خیابان ، یک منطقه فرعی یا یک دهکده را هدف قرار می دهیم. ‘ما مکان های خاص و گروه های پرخطر را هدف قرار می دهیم.’

وی گفت: ‘تاکنون ۹۰،۰۰۰ نمونه آزمایش از افراد این کشور گرفته شده است. از این تعداد ،موارد مثبت ۵۱۸۲ مورد است که فقط ۵.۴ درصد است. » کمتر از توصیه سازمان جهانی بهداشت (WHO 10٪).

پاسخی ارسال کنید

*

*

دو × دو =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!