۱۸ سال زندگی در ترمینال، زندگی نامه مهران کریمی / فیلم

توریست مالزی – شاید فیلم ترمینال را دیده باشید، این فیلم داستان به کارگردانی استیون اسپیلبرگ زندگی مردی را به نمایش میگذارد که ۱۸ سال از عمر خودش را...
توریست مالزی – شاید فیلم ترمینال را دیده باشید، این فیلم داستان به کارگردانی استیون اسپیلبرگ زندگی مردی را به نمایش میگذارد که ۱۸ سال از عمر خودش را داخل ترمینال شارل دوگل پاریس گذرانده بدون اینکه اجازه داشته باشد از این ترمینال خارج شود. این فرد سرانجام در سال ۲۰۰۶ موفق می شود که از ترمینال شارل دوگل خارج شود.

نام این فرد مهران کریمی ناصری است. در ویدئو زیر داستان باور نکردنی زندگی مهران کریمی ملقب به سر آلفرد را مشاهده کنید.پدر مهران پزشک شرکت نفت در کشور انگلستان و ایران بود، زندگی وی بعد از مرگ پدرش تغییر کرد. مهران بعد از به مشکل خوردن با خانواده خود تصمیم گرفت در سن ۲۰ سالگی برای تحصیل به کشور انگلستان برود. در زمان تحصیل خود در چند تظاهرات شرکت کرد و همین موضوع باعث شد تا وی به هنگام بازگشت به ایران توسط ساواک دستگیر شود. به کمک سازمان پناهندگی جهانی مهران کریمی آزاد شده و حق سفر به کشور های عضو کنفدراسیون ژنو را بدست آورد.

مهران کریمی ناصری چند سالی در چند کشور اروپایی سرگردان بود تا بالاخره در سن ۴۰ سالگی تصمیم گرفت که جهت پیدا کردن مادر خود به انگلستان سفر کند. در پی ادعا خود این شخص به هنگام سفر به انگلستان مدارک وی ربوده می شود و کشور انگلستان هم در پی این اتفاق مانع ورود مهران می شود و او را دیپورت می کند. در پی این اتفاق فرانسه نیز سر آلفرد را قبول نمی کند و تنها راه پیش روی او برای دستگیر نشدن ماندن در ترمینال شارل دوگل می شود.

بعد از گذشت روز ها و ماه ها مهران تبدیل به عضو جدا نشدنی از فرودگاه می شود. در این مدت او راه کسب درآمد برای زندگی خود را در فرودگاه پیدا می کند. برای اغلب مردم داستان زندگی سر آلفرد جذاب می شود و برای شنیدن آن به ملاقات مهران می آیند. مهران برای پر کردن تنهایی خود داستان زندگیش را برای مردم تعریف می کند.

سرانجام در سال ۲۰۰۶ به علت بیماری مهران کریمی ناصری به بیمارستان منتقل می شود و می تواند پناهندگی فرانسه را بگیرید.

پاسخی ارسال کنید

*

*

سیزده − هفت =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!