از وزنه برداری تا پرستاری در مبارزه با کرونا

توریست مالزی – نخستین پرستار وزنه بردار ایرانی در خط مقدم مبارزه با کرونا، مشغول به کمک به مردم ایران است! به گزارش اسپوتنیک، پوپک بسامی، اولین دختر وزنه‌بردار...
توریست مالزی – نخستین پرستار وزنه بردار ایرانی در خط مقدم مبارزه با کرونا، مشغول به کمک به مردم ایران است!

به گزارش اسپوتنیک، پوپک بسامی، اولین دختر وزنه‌بردار ایرانی که در مسابقه‌های جهانی روی تخته رفت، این روزها لباس پرستاری پوشیده و در کنار دیگر پرستاران مشغول کمک به بیماران در راستای مبارزه با ویروس کرونا است. این دختر پرستار، اولین بانوی تاریخ وزنه برداری ایران است که روی تخته جهانی وزنه زد.

این دختر وزنه بردار که کارشناس پرستاری است با تجربه هفت ساله خود در زمینه پرستاری، از سوم اسفند ماه، هر روز شش ساعت لباس پرستاری را پوشیده است تا در سایت درمانی مجموعه ورزشی آزادی به ورزشکاران و افرادی که مشکوک به کرونا هستند کمک کند. او همچنین در طرح غربالگری و ضدعفونی کردن فدراسیون ها فعالیت داشته است. در این غربال گری ها که توسط پوپک بسامی و همکاران او انجام شده است، موردهای مشکوکی با علامت تب وجود داشتند اما هیچ ورزشکاری مبتلا به ویروس کرونا نشده است.

گفته شده است که وی در مسابقات قهرمانی آسیا رتبهٔ چهارم در گروه B وزن ۵۵ کیلوگرم را کسب کرد. بسیاری از کاربران با تحسین حرکت این شیرزن ایرانی، معتقدند که او در هر دو زمینه پرستاری و وزنه برداری در حال خدمت و همدلی با مردم ایران است و از این رو به او افتخار می کنند.

کاربران معتقدند که پوپک بسامی اینبار هم اولین بود. او نه تنها نخستین بانوی وزنه بردار ایرانی است بلکه نخستین پرستار وزنه بردار است که در ایثار و از خودگذشتگی در ابتدای صف ایستاده است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

4 × دو =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!