آغاز همایش بین‌المللی ادبیات کودکان (IBBY) ۲۰۲۲ مالزی

توریست مالزی – سی‌و‌هشتمین همایش بین‌المللی (IBBY) با شعار «قدرت قصه‌ها» به میزبانی کشور مالزی در پوتراجایا، ۵-۸ سپتامبر ۲۰۲۲ برگزار خواهد شد. در این همایش که ادبیات کودکان...
توریست مالزی – سی‌و‌هشتمین همایش بین‌المللی (IBBY) با شعار «قدرت قصه‌ها» به میزبانی کشور مالزی در پوتراجایا، ۵-۸ سپتامبر ۲۰۲۲ برگزار خواهد شد. در این همایش که ادبیات کودکان و نوجوانان را در سراسر جهان ترویج می‌کند، ناشران، نویسندگان، قصه‌گویان، تصویرگران و دوستداران کتاب بیش از ۸۰ کشور جهان گرد‌هم می‌آیند. این رویداد بزرگ که در پوتراجایای مالزی برگزار می‌شود، شامل سخنرانی‌ها، مراسم اهدای جوایز (اندرسن، آساهی، Iread و الواح افتخار)، نشست‌ها و پنل‌های گفت‌وگو، قصه‌گویی و کارگاه‌های متنوع و… است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، همچنین در خلال این همایش، مجمع عمومی دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان با حضور نمایندگانی از کشورهای عضو برگزار و هیئت مدیره و رئیس هیئت داوران جایزه اندرسن و بازرس IBBY برای دو سال آینده انتخاب خواهند شد. شورای کتاب کودک نیز به‌عنوان شعبه ملی دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان(IBBY) ایران، در این مجمع و انتخابات نماینده خواهد داشت.

در همایش ادبیات کودکان مالزی بیست سخنرانی اصلی (سه ایرانی) و تعداد قابل توجهی ارائه مقاله و پوستر ارایه می‌شود. زهره قایینی برنده جایزه ۲۰۲۲ IREED برای دریافت جایزه و ایراد سخنرانی در مورد فعالیت‌های ترویجی‌شان برای شرکت در همایش دعوت شده‌اند. همچنین حسین شیخ‌رضایی در مورد «قدرت داستان‌ در آموزش علوم» و علی بوذری در مورد «قدرت تصاویر در روایت صلح» سخنرانی خواهند کرد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

4 × پنج =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!