آلورستار

توریست مالزی – این منطقه پایتخت برنج کشور لقب گرفته و زمین های حاصلخیز آن نیمی از محصول داخلی برنج کشور را تولید می نمایند. برداشت محصول برنج دو...
توریست مالزی – این منطقه پایتخت برنج کشور لقب گرفته و زمین های حاصلخیز آن نیمی از محصول داخلی برنج کشور را تولید می نمایند. برداشت محصول برنج دو بار در سال انجام می گیرد.
کانال آبیاری قدیمی تر در قرن نوزدهم به وسیله «وان مت سامان» رئیس الوزراء وقت ساخته شد که به عنوان یک کار عظیم در آن زمان و در امتدادی کاملا مستقیم در طول جاده اصلی قدیمی از دامنه کوه «جرای» تا شهر آلورستار احداث گردید.
آلورستار به عنوان یک پایانه برای رفتن به جزیره لنکاوی در نظر گرفته می شود اما در داخل شهر و در امتداد خیابان اصلی آن یعنی خیابان «پکان» بناهای با سبک معماری زیبا را می توان مشاهده نمود. مسجد بزرگ ظهیر در این خیابان در سال ۱۹۱۲ ساخته شد و ردیف ستون ها و گنبدهای زیبای آن به سبک معماری آندلسی طراحی گردیده است.
در مقابل مسجد، موزه دی راجا قرار دارد که از مشخصه های جالب آن می توان به طرح بندی زیبا و نمایشگاهی از اشیاء مربوط به خانواده سلطنتی از جمله نشان های افتخار سلطان عبدالحلیم که بیشتر تصویر جانوران آفریقا بر آن ها نقش بسته اشاره کرد.
بعد از موزه ساختمان زیبای تالار بزرگ شهر قرار دارد که در سال ۱۸۹۸ به سبک معماری تایلندی ساخته شد. این تالار توسط سلاطین پیشین کداه برای رسیدگی به دادخواست های عمومی و شنیدن عریضه های اهالی مورد استفاده قرار می گرفت و امروز محلی برای برپایی مراسم و جشن ها یا همایش های دولتی می باشد. «بالای نوبت» در پایین خیابان سازهای ارکستر سلطنتی کداه شامل یک شیپور، سه طبل و یک زنگ را در خود جای داده و امروزه تنها چهار ارکستر از این دست در مالزی یافت می شوند که بقیه در ترنگانو، سلانگور و جوهور قرار دارند، اما ظاهرا ارکستر کداه از همه قدیمی تر است و هدیه ای از جانب آخرین سلطان ملاکا بوده است.
ارکستر کداه از احترام و قداست خاصی برخوردار بوده و نواختن آن به هنگام به تخت نشستن پادشاه به وی اعتبار قانونی می بخشد. همچنین این ارکستر در ایام و مناسبت های دیگر همچون دقایقی قبل از افطار در ماه رمضان از بالای برج بالای نوبت اجرا می گردد. برای دیدن از ارکستر می توان از ساختمان دبیرخانه دولتی مقابل کسب مجوز نمود.
موزه بعدی موزه ملی یا (میوزیوم نگری) می باشد که یکی دیگر از ساختمان های سبک معماری تایلندی است و شامل مجموعه ای از کارهای سرامیکی چین و همچنین اشیایی از بوجانگ ولی می باشد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

سه + هجده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!