بازار مرکزی کوالالامپور (Central Market Kuala lumpur)

بازار مرکزی که مالایی ها آنرا 'پاسار سنی' ( Pasar Seni) نیز می نامند یکی از جاذبه های توریستی کوالالامپور و جزئی از میراث فرهنگی این شهربه شمار می رود.
بازار مرکزی که مالایی ها آنرا ‘پاسار سنی’ ( Pasar Seni) نیز می نامند یکی از جاذبه های توریستی کوالالامپور و جزئی از میراث فرهنگی این شهربه شمار می رود.

این بازار در سال ۱۸۸۸ توسط انگلیسی های حاکم بر مالزی ساخته شد و بعنوان بازار میوه و سبزیجات و مکانی برای خرید و فروش مایحتاج روزانه مردم و معدنچیان به شمار می رفت.

این مکان به مرور زمان گسترش یافت و در سال ۱۹۳۷ بازسازی شده و به شکل ساختمان کنونی درآمد.

پاسار سنی به سبک بازارهای سنتی مالایی در قرن نوزدهم ساخته شده وشامل غرفه های کوچک متعددی است که هرکدام گوشه ای ازصنایع دستی وآثارهنری نژاد های مختلف ساکن مالزی( چینی, هندی و مالایی) را به نمایش می گذارند.

ابریشم و پارچه های نقاشی شده با دست, چوب های کنده کاری شده, لباس های محلی, تابلوهای نقاشی,سنگ های قیمتی وانواع وسایل تزیینی, تنها گوشه ای ازآثار هنری بنمایش گذاشته شده در این بازار است که آنرا به محل بسیار خوبی برای خرید صنایع دستی ویا سوغاتی تبدیل کرده است.

در قسمت انتهایی ساختمان بازار مجموعه ای قرار دارد که محل گالری های هنری, نمایش تئاتر و اجرای موسیقی توسط هنرمندان داخلی و خارجی است.

این بازار در نزدیکی  پتالینگ استریت (Petaling Street) و در خیابان Tun Tan Cheng Lock واقع شده است .

ایستگاه LRT پاسار سنی در چند قدمی بازار مرکزی قرار دارد که بهترین و آسانترین راه برای رسیدن به این مکان محسوب میشود.

central market2central market4centralmarket1centralmarket_kasturi_walk

پاسخی ارسال کنید

*

*

پانزده − 2 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!