بازار مرکزی کوالالامپور sentral market

توریست مالزی – بازار مرکزی در قلب کوالالامپور واقع شده است و چند دقیقه با خیابان پتانگ فاصله دارد؛ این بازار نشانه مشهوری از فرهنگ و میراث مالزیایی است....
توریست مالزی – بازار مرکزی در قلب کوالالامپور واقع شده است و چند دقیقه با خیابان پتانگ فاصله دارد؛ این بازار نشانه مشهوری از فرهنگ و میراث مالزیایی است.
این ساختمان در سال ۱۸۸۸ بنا شد و در اصل حکم یک بازار مکاره را دارد. از آن موقع تا به امروز بازار مرکزی بخشی از میراث فرهنگی این منطقه به شمار می آید. گردشگران برای خرید انواع مختلفی از صنایع دستی، آثار هنری، لباس سنتی کبایا، پارچه سانگ کت، باتیک و سوغاتی های سنتی مالزی به این بازار سرازیر می شوند.


در بازار باتیک کارهای طراحان معروف، با اجناس باتیکی ساخته شده توسط مالزی ها از لباس، کفش و کیف گرفته تا لوازم خانه، موجود است. در صحنه بازار مرکزی در فضای آزاد بازدیدکنندگان از هنرها و رویدادهای فرهنگی رنگارنگ بازدید می کنند. هنگام برگزاری جشنواره های اصلی کشور، این منطقه مملو از نور و موسیقی خواهد شد که تنوع نژادی مالزی ها را بازتاب می دهد.

برای تماشای هنرهای محلی امروزی تر می توانید به گالری انکس، در پشت بازار مرکزی، بروید؛ این گالری به محل رویدادهایی از جمله نمایش فیلم، نمایشگاه های هنری و گفتمان های عمومی شهرت دارد.
بازار مرکزی در خیابان تون تان چنگ لاک، مقابل ایستگاه اتوبوس کلانگ قرار دارد. ایستگاه پاسار سنی روی خط Putra LRT دقیقا در خارج از بازار مرکزی واقع شده است.
شما همچنین در نزدیکی بازار مرکزی می توانید از مراکز توریستی دیگر نیز بازدید به عمل آورید که شامل محله چینی ها و چند معبد است.
محله چینی ها در کوالالامپور که در خیابان پتالینگ قرار گرفته است یکی از جاذبه های گردشگری مالزی به شمار می آید. این محله که به شدت در فرهنگ، میراث و تاریخ شرق غرق شده است، بی شک یکی از توریستی ترین مناطق مالزی می باشد.محله چینی ها پر است از رستوران های چینی از دانه های بخارپز شده تا غذاهای دریایی.
معبد Sri Maha Mariamman که معبد اصلی هندوها در شهر کوالالامپور می باشد در خیابان Jalan Tun HS Lee در نزدیکی محله چینی ها قرار گرفته است.


معبد کوان یین (Kuan Yin Temple) یکی از زیارتگاه های مقدس بودا می باشد که در محله چینی ها (در نزدیکی مسجد جامع و ایستگاه LRT) قرار گرفته است.


معبد چان سی یوئن شو (Chan See Shu Yuen Temple) یکی از بزرگترین و قدیمی ترین معبد های بودا در مالزی می باشد که در انتهای جنوبی خیابان پتالینگ (Petaling Street) و در محله چینی ها قرار گرفته است.معبد کوان تی (Kuan Ti Temple) که ۱۲۱ سال معبد تائوئیست (Taoist) می باشد در امتداد خیابان Jalan Tun HS Lee و در محله چینی ها قرار گرفته است. ساختمان این معبد با رنگ نارنجی روشن کاملاً مشخص می باشد.


پاسخی ارسال کنید

*

*

چهار × سه =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!