بهترین رستوران‌ خیابانی مالزی

در این مجموعه سعی داریم تا از میان تمام رستوران‌های ریز و درشت این شهر شما را با بهترین رستوران‌های خیابانی کوالالامپور آشنا کنیم.
چه کسی است که نداند کوالالامپور شهر غذاست. غذا همه جا هست. در همه فروشگاه‌های بزرگ، همه خیابان‌ها، سر همه چهاراه‌ها و حتی تمام کوچه پس کوچه‌های شهر.

نمی‌دانم شما کارتون “زبل خان” را به یاد دارید یا نه؟ آن‌جا که زبل خان رو به دوربین می‌گفت:” زبل خان این‌جا، زبل خان اونجا، زبل خان همه جا. فقط کافیِ دستش و دراز کنه و یه شیر بگیره.”

و دستش را از کادر بیرون می‌کرد و با یک شیر غران برمی‌گشت، وسط کادر. حکایت کوالالامپور هم گونه است. اولین رستوران تنها به اندازه یک دست دراز کردن با شما فاصله دارد.

در این مجموعه سعی داریم تا از میان تمام رستوران‌های ریز و درشت این شهر شما را با بهترین رستوران‌های خیابانی کوالالامپور آشنا کنیم.

خیابان اول: Pudu Wai Sek Kai

“تاى بو‌مى” (Tai Bu mee) از کاسه‌ای پنج رینگیت

خانواده “یُنگ” تمام دوران زندگى خود را در خیابان “پودو” گذرانده و از سال ١٩٣۶به رستوران‌دارى مشغول بوده اند.

“یُنگ جیون لیانگ” که پنجاه سال دارد نسل سوم از این خانواده است که در “پودوز واى سِک کاى” عهده دار این شغل خانوادگی‌ست. هم اکنون پسر برادرش گرداننده شیفت عصر می‌باشد.

غذاى مخصوص “تاى بو مى” داراى کیفیت بالاى نودل‌هاى خانگى است. زیرا هر روز صبح در مغازه خالى که در کنار این دکه قرار دارد، به صورت تر و تازه تهیه مى‌شود. سنت درست کردن نودل تخم مرغى خانگى و دامپلینگ گوشت خوک ( نوعى غذا شبیه به سمبوسه که با گوشت خوک تهیه می‌شود) هم چنان در نسل چهارم این خانواده نیز پا بر‌جاست.

مشترى‌هاى همیشگى آن‌ها شامل دوستان و همسایگانى هستند که در نزدیکى این دکه اغذیه فروشى زندگى مى کنند. بعضى از آنها مشتریان وفادارى هستند که ده‌ها سال است هر روز در ساعت مشخص براى خوردن غذا به این دکه مى‌آیند. در طى سالیان این دکه به پاتوقى براى ساکنین خیابان “پودو” تبدیل شده است تا دور هم جمع شوند و با هم گپ بزنند.

نودل‌هاى پیچ خورده در فضاى صمیمى، راحت و نوستالژیک از جمله جذابیت این دکه براى مشتریان آن است و این جذابیت دوچندان می‌شود زمانی که افراد از تاریخچه این دکه باخبر باشند.

“جیون لیانگ” به یاد مى آورد: ” هنگامى که جوان بودم، دوستان پدرم عادت داشتند که هر هفته براى خوردن غذا به دکه ما بیایند. اکنون نوه هاى آن‌ها جزو مشتریان دکه ما شده اند.” صرف نظر از اضافه شدن تعدادى صندلى پلاستیکى و مقدارى افزایش شهرت، این دکه در طى سالیان گذشته تغییر زیادى نکرده است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

4 × 2 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!