جنگل دیجیتال ژاپنی بر پشت بام مرکز خرید LaLaport Bukit Bintang (فیلم)

توریست مالزی – وقتی از ماه آینده در شب از جلوی مرکز خرید میتسویی LaLaport Bukit Bintang در KL (LaLaport BBCC) عبور می‌کنید از درخششی اخروی پشت بام آن،...
توریست مالزی – وقتی از ماه آینده در شب از جلوی مرکز خرید میتسویی LaLaport Bukit Bintang در KL (LaLaport BBCC) عبور می‌کنید از درخششی اخروی پشت بام آن، تعجب نکنید.

به گزارش استار، این تهاجم بیگانه نیست. یک مجموعه هنری دیجیتال چند میلیون رینگیتی توسط گروه هنری مشهور ژاپنی teamLab قرار است در آنجا قرار گیرد. نصب Microcosms Resonating TeamLab – Liquified Light Color، Sunrise And Sunset در Lalaport BBCC از ۴ اوت تا ۳۰ نوامبر به نمایش گذاشته خواهد شد.

نمایشگاه ورودی رایگان وعده می دهد که گردشی ارزشمند در اینستا باشد. دارای فضای هنری بی‌شمار که با حضور مردم و تغییرات در محیط طبیعی دگرگون می‌شود. همچنین اولین نمایشگاه بزرگ تیم لب در فضای باز در مالزی است. که در سال ۲۰۱۴، بازی دیجیتال تعاملی کودکان MoonLab Sketch Aquarium را در Aquaria KLCC ارائه کرد.

بازدیدکنندگان چه انتظاری می توانند داشته باشند؟
مانند بسیاری از کارهای تیم آزمایشگاهی، تعامل با بازدیدکنندگان در Resonating Microcosms – Liquified Light Light، Sunrise And Sunset، اثری که در سال ۲۰۲۰ با صدای هیداکی تاکاهاشی تکمیل شد.

یک بیانیه teamLab به بازدیدکنندگان دستورالعمل هایی در مورد چگونگی ‘تجربه’ و سفر در طول مسیر را ارایه می دهد. یکی از بیضی ها را لمس کنید و ببینید که به عقب برمی گردد و دوباره بلند می شود، صدایی طنین انداز آزاد می کند و یک رنگ روشن خاص با صدا ساطع می کند. تخم مرغی های اطراف نیز مانند همسایگان خود، شروع به بازتاب همان کیفیت و رنگ تونال می کنند.

‘درختان طنین انداز در مجاورت نیز به همین ترتیب واکنش نشان می دهند و در زمان واقعی ‘تکامل’ می یابند. و هنگامی که نوری دور در میان جنگل طنین انداز می شود، به این معنی است که افرادی در این نزدیکی هستند.

تاسیسات تخم مرغی شکل می توانند به صورت تعاملی به ۵۷ رنگ نور مایع شده جدید تبدیل شوند، حتی در صورت وزش باد یا باران. با غروب خورشید، تخم مرغی ها به خودی خود شروع به درخشیدن می کنند و زمانی که باد آرام است و مردم به آنها فشار نمی آورند، به آرامی سوسو می زنند. اما این فقط یک نمایش نوری شبانه نیست. زیر نور خورشید، بیضی ها جهان اطراف خود را منعکس می کنند.

تیم آزمایشگاهی که در سال ۲۰۰۱ تشکیل شد، دارای یک گروه بین رشته ای از متخصصان مختلف مانند هنرمندان، برنامه نویسان، مهندسان، انیماتورهای CG، ریاضیدانان و معمارانی است که فعالیت مشترک آنها به دنبال حرکت در تلاقی هنر، علم، فناوری و جهان طبیعی است. نمایشگاه های متعددی در سراسر جهان از جمله نیویورک، لندن و پاریس و همچنین نمایشگاه های دائمی در مقیاس بزرگ در شانگهای، ماکائو و سنگاپور برگزار کرده است.

برخی از کارهای تعاملی قبلی teamLab عبارتند از Future World: Where Art Meets Science، SuperNature، Planets و A Forest Where Gods Live at Mifuneyama Rakuen Takeo Hot Springs ژاپن.

 ,

پاسخی ارسال کنید

*

*

بیست + 10 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!