دژ کورنوالیس

توریست مالزی – نام دژ کورنوالیس از نام فرماندار کل بنگال در اواخر دهه ۱۷۰۰، چارلز کورنوالیس، گرفته شده است و این دژ یکی از جالبترین مناطق تاریخی در...
توریست مالزی – نام دژ کورنوالیس از نام فرماندار کل بنگال در اواخر دهه ۱۷۰۰، چارلز کورنوالیس، گرفته شده است و این دژ یکی از جالبترین مناطق تاریخی در جورج تاون به شمار می رود. این دژ در نزدیکی اسپلاناده، مجاور ساعت یادبود ویکتوریا واقع شده است.

دیوارهای دژ، به ارتفاع ۱۰ فوت، به شکل ستاره بنا شده اند. تقریبا ۱۰ دقیقه طول می کشد تا پیرامون این دژ را طی کنید. در داخل دژ، می توانید برخی از ساختارهای اصلی که بیش از یک قرن پیش ساخته شده اند را مشاهده کنید، از جمله یک کلیسای کوچک، سلول های زندان، انبار مهمات منطقه، چراغ بندر که زمانی برای علامت دادن به کشتی های ورودی استفاده می شد، چوب پرچم اصلی و چندین توپ قدیمی برنز، که یکی از آنها توپ هلندی است به نام سری رامبای مربوط به سال ۱۶۰۳.

یک نکته جالب درباره سری رامبای وجود دارد؛ برخی از مردم محلی معتقد هستند که این توپ ویژه می تواند بر روی باروری زن تاثیر مثبتی داشته باشد.

امروزه این محل تاریخی که به طور خصوصی اداره می شود محل موردعلاقه بازدیدکنندگان است. این محل مجهز به کیوسک اطلاعات گردشگری، یک کافه، آمفی تئاتر رو باز، یک گالری هنری، مرکز فروش سوغاتی و نیز راهنماهایی است که می توانند تمام نقاط دژ را به شما نشان بدهند و شما را با تاریخچه این دژ آشنا کنند.

منبع: سایت توریسم مالزی

پاسخی ارسال کنید

*

*

ده + 16 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!