متهم شدن مالزی به گزارش نادرست انتشار گازهای گلخانه ای

توریست مالزی – مالزی متهم است که میزان انتشار گازهای گلخانه ای خود را به سازمان ملل گزارش نمی دهد. به گزارش SAYS، این ادعا برگرفته از مقاله تحقیقاتی...
توریست مالزی – مالزی متهم است که میزان انتشار گازهای گلخانه ای خود را به سازمان ملل گزارش نمی دهد.

به گزارش SAYS، این ادعا برگرفته از مقاله تحقیقاتی واشنگتن پست است که صحت گزارش های ارائه شده از سوی کشورها به سازمان ملل متحد را زیر سوال می برد. به گفته این نشریه آمریکایی، گزارش مالزی به کنوانسیون سازمان ملل متحد در مورد تغییرات آب و هوا (UNFCCC) ‘مانند گزارشی از یک جهان موازی است. در این مقاله آمده است که تعجب آور است که مالزی در سال ۲۰۱۶ در سند ۲۸۶ صفحه ای خود ادعا می کند که سینک کربن جنگلی این کشور، قادر به جذب کربن چهار برابر سریعتر از همسایه خود اندونزی با وجود داشتن جنگل های مشابه است و قادر است ۷۳ درصد از انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش دهد.

این نشریه، ۱۹۶ گزارش از کشورهای مختلف را مورد بررسی قرار داد و از مالزی به عنوان نمونه کشوری استفاده کرد که شکاف بزرگی بین مقادیر اعلام شده و انتشار واقعی داشت.

واشنگتن پست نوشته: «برای مثال، مالزی در سال ۲۰۱۶، ۴۲۲ میلیون تن گازهای گلخانه‌ای منتشر کرد که در آن سال در بین ۲۵ تولیدکننده اصلی گازهای گلخانه‌ای قرار گرفت. اما از آنجایی که مالزی ادعا می کند درختانش مقادیر زیادی دی اکسید کربن مصرف می کنند، گزارش داده شده به سازمان ملل تنها ۸۱ میلیون تن است که کمتر از کشور کوچک اروپایی بلژیک است.

این نشریه همچنین تخمین مالزی از انتشار گازهای گلخانه ای زهکشی شده را رد کرد و گفت: برآورد این کشور از ۲۹ میلیون تن دی اکسید کربن در سال ۲۰۱۶ بسیار کم است و کارشناسان رقم نزدیک به ۱۰۰ میلیون تن را محاسبه کردند. به عبارت دیگر، انتشار گازهای گلخانه ای مالزی به راحتی می تواند حدود سه برابر بیشتر از آن چیزی باشد که این کشور ادعا می کند.

طوان ابراهیم وزیر اطلاعات در بیانیه‌ای سه صفحه‌ای در فیس‌بوک اعلام کرد: گزارش این کشور تحت یک فرآیند بسیار سخت‌گیرانه بوده و از تمام الزامات UNFCCC پیروی کرده. این گزارش همچنین ارزیابی‌های مختلفی را انجام داده است، از جمله تجزیه و تحلیل ۴۳ هفته‌ای توسط گروهی از کارشناسان در UNFCCC برای بررسی و راستی‌آزمایی مقادیر و اقدامات انجام شده برای تهیه گزارش. کل این فرآیند بر اساس شفافیت، دقت، سازگاری و مقایسه کامل بوده است.

وی در پایان گفت: مالزی از اقدام واشنگتن پست در زیر سؤال بردن یکپارچگی فرآیند و نتیجه UNFCCC متاسف است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

هجده − 1 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!