مزرعه ای کوچک بالای تپه

توریست مالزی – غذاهای لذیذ و درست شده با محصولات فصلی تازه و ارگانیک در منطقه Janda Baik و در مزرعه ای با فاصله ۴۰ دقیقه از کوالالامپور ....
توریست مالزی – غذاهای لذیذ و درست شده با محصولات فصلی تازه و ارگانیک در منطقه Janda Baik و در مزرعه ای با فاصله ۴۰ دقیقه از کوالالامپور .

وقتی که برای اولین بار درباره یک مزرعه کوچک در بالا تپه شنیدم، کنجکاو شدم. در اینجا مزرعه ای است، با فاصله رانندگی ۴۵ دقیقه از کوالالامپور, که در آن محصولات ارگانیک تازه رشد کرده، برداشت میشود و سپس در غذاهای فصلی مورد استفاده قرار میگیرد. بازدید کنندگان این مزرعه می توانند مکان خود را برای ناهار، و یا حتی مراسم های شخصی از قبل رزرو کنند.

صاحبان این مزرعه Pete Teo (فیلمساز و نوازنده) و همسرش Lisa Ngan (معمار) زندگی شهری خود را ترک کرده و وارد  تجارت کاملا جدیدی شدند، آنها مزرعه ای قدیمی را سه سال پیش گرفتند و به آن میزهای غذاخوری اضافه کردند. Pete به زبان ساده تر توضیح میدهد، که مزرعه یک پروژه بازنشستگی است.

این دو نفر پیش از این هیچ تجربه مزرعه داری نداشنتد. Pete میگوید: آنها مزرعه دارانی هستند که همه چیز را از اینترنت یاد گرفته اند. “ما باید در گوگل جستجو میکردیم که چگونه گیاهان مختلف را پرورش دهیم. ما برای تمام عمرمان در شهر زندگی کرده بودیم و هرگز حتی گیاهی را در گلدان نکاشته بودیم.”

Pete میگوید: “این همیشه مهم است که برایمان یادآوری شود که در واقع مواد غذایی مان از کجا می آید.”

image
این مزرعه هفت هکتاری پر شده است از میوه ها، سبزیجات و گیاهان ارگانیک. در اینجا، در حدود سی نوع مختلف محصول از جمله: ریحان و رزماری، سبزیجات چینی، ذرت، کلم پیچ، برگ سیب زمینی شیرین و حتی درختان توت سفید وجود دارد .  با توجه به فصل برداشت ، محصولات این مزرعه را میتوان در فروشگاه Justlife و بعضی از بهترین رستوران های شهر مانند: Dewakan و Sitka نیز پیدا کرد .

image-1
غذای خود را میتوانید در دو محل متفاوت, اتاق غذاخوری نورپردازی شده و یا فضای باز مزرعه و نور طبیعی با منوهای مختلف سفارش دهید . همچنین کمی تعییر در سفارش غذا نیز امکان پذیر است. اتاق غذاخوری برای مراسمهای خصوصی با ظرفیت ۲۰ نفر, و فضای باز مزرعه برای مراسمهای بزرگتر با ظرفیت ۶۰ نفر طراحی شده است.

image-2

زمان غذا که می رسد، Lisa مسئول منو و گرفتن سفارش است در حالی که که Pete با مشتریان سیگاری در هنگام پخت سبزیجات و گوشت و ماهی مشغول است. ادویه جات خیلی کم اضافه میشود، شکل غذا بسیار تمیز است. Lisa میگوید: یکی از بهترین چیزهایی که ما در این مزرعه میتوانیم ارائه دهیم, تازگی محصولات تولید شده میباشد.”

image-3
در زمان بازید ما از مزرعه , یک ناهار سنتی انگلیسی ویژه شامل مرغ، گوشت گاو ولینگتون و مقدار زیادی سبزی در حال سرو شدن بود, (منوی همیشگی این مزرعه را معمولا غذاهای خاورمیانه و مدیترانه ای تشکیل میدهد).

image-4

در زمان صرف غذا ، من از اینکه چگونه طعم سبزیجات برایم لذت بخش بود شگفت زده بودم – لوبیا سبز ترد، نخود شیرین و گوجه فرنگی ها آبدارترین سبزیجاتی بود که من تا به حال خورده بودم . جالب است بدانید: گوجه فرنگی که در خاک پرورش می یابد را برای از بین بردن باکتری ها, بخار پز میکنند, و در نهایت طعم این گوجه فرنگی کاملا متفاوت از طعم گوجه فرنگی هایی است که ما معمولا تهیه میکنیم.

در این بالا, اصطلاح “محصولات تازه” معنای جدیدی دارد, Lisa ذکر میکند که برخی از سبزیجات روی میز ، شب قبل چیده شده است, و این به معنی آوردن مزرعه بر روی میز است.

image-5

از شهر دور شوید و یک اقامت عالی در بالای این تپه را تجربه کنید
به زودی ، اقامت در یک مزرعه کوچک در بالای تپه امکان پذیر خواهد بود. (در حال حاضر، تنها برای وعده های غذایی و کارگاه های گلخانه است.) محل اقامت به مهمان ها امکان زندگی در نزدیکی مزرعه و بودن در یک مکان آرام را میدهد.

Pete میگوید:” زمانی که به بالای این تپه بیایید تجربه متفاوتی خواهید داشت. فضای اینجا کاملا متفاوت است. اطراف شما پر است از صدای پرندگان و حشرات, به علاوه هوای تازه را تمام مدت اقامت استشمام می کنید.”

برای رفتن به این مکان زیبا باید از قبل آن را رزرو کنید.

آدرس وب سایت : A Little Farm On The Hill

آدرس: Lot 161 Tanarimba Janda Baik, Persiana Enderong, Bukit Tinggi, Pahang

شماره تماس: ۰۹ ۲۳۳ ۰۱۹۴

پاسخی ارسال کنید

*

*

5 × پنج =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!