مسجد شناور پنانگ

توریست مالزی – کشور مالزی به عنوان یکی از کشور های اسلامی دارای مساجد متعددی است که برخی از آن ها به دلیل معماری زیبا و بی نظیرشان در...
توریست مالزی – کشور مالزی به عنوان یکی از کشور های اسلامی دارای مساجد متعددی است که برخی از آن ها به دلیل معماری زیبا و بی نظیرشان در جهان زبانزد هستند جزیره پنانگ که با نام مروارید شرق شناخته می شود و در ساحل غربی شبه جزیره مالزی واقع شده نیز از این امر مستثنی نبوده و چندین مسجد زیبا را در خود جای داده است یکی از این مساجد فوق العاده، مسجد شناور پنانگ (Penang Floating Mosque یا Masjid Terapung Pulau Pinang) می باشد که با ترکیبی از معماری اسلامی و مالائی یکی از دیدنی های مالزی به شمار می آید.
این مسجد که از جاذبه های گردشگری پنانگ می باشد به جای یک مسجد قدیمی که در پی فاجعه بزرگ سونامی در سال ۲۰۰۴ آسیب دید در ساحل زیبا و آرام Tanjung Bungah با هزینه ای بالغ بر ۱۵ میلیون رینگیت مالزی ساخته شده که عملیات ساخت آن بین سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷ در جریان بود و به طور رسمی در ۱۶ مارس ۲۰۰۷ به دست پنجمین نخست وزیر مالزی عبدالله احمد بداوی افتتاح شد. مسجد شناور مالزی با مساحتی ۱۲۹۵ متر مربعی ظرفیت هزار و پانصد نمازگزار را داشته و دارای پارکینگی است که ۲۵۰ خودرو را در خود جای می دهد.
مسجد شناور پنانگ که از شگفتی های معماری است با طراحی اهالی شمال آفریقا، مناره های بلند هفت طبقه و نمایش پانورامای ۳۶۰ درجه از دریا یکی از برترین دیدنی های پنانگ می باشد که دیدن آن برای گردشگران خالی از لطف نیست. بازدیدکنندگان برای ورود به این مکان مقدس که اولین مسجد ساخته شده بر روی آب در کشور مالزی است باید از مقامات مسجد مجوز داشته باشند و هنگام ورود به مسجد باید کفش را از پای خود خارج کرده و لباس مناسب بر تن داشته باشند. این مسجد هنگام نماز جمعه از ساعت ۱۲ تا ۱۴:۳۰ بسته است.

آدرس مسجد: Tanjung Bungah Road, Pulau Pinang, 11200, Penang, Malaysia



 



 



منبع: هورامان گشت ستاره

پاسخی ارسال کنید

*

*

دو × یک =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!