ملاکا (مالاکا)

ملاکا یا مالاکا باستانی‌ترین منطقه مالزی به شمار می‌رود و اغلب آثار باستانی مالزی در این ایالت زیبا واقع شده‌‌اند.
توریست مالزی – ملاکا یا مالاکا باستانی‌ترین منطقه مالزی به شمار می‌رود و اغلب آثار باستانی مالزی در این ایالت زیبا واقع شده‌‌اند. ملاکا در بخش جنوب غربی مالزی واقع شده و تنگه ملاکا که یکی از مهمترین تنگه‌های جهان به شمار می‌رود نیز در ساحل غربی این ایالت واقع شده است.

ملاکا پس از پرلیس و پنانگ سومین ایالت کوچک مالزی است و با دو ایالت نگری سمبیلان و جوهور مرز مشترک دارد. ملاکا سیتی پایتخت ایالت ملاکا است و از روز ۷ جولای سال ۲۰۰۸ به عنوان شهر باستانی از سوی بنیاد یونسکو انتخاب شده است.

اگرچه ملاکا یکی از قدیمی‌ترین سلطان نشین‌های مالزی است اما سلطنت در این ایالت پس از جمله پرتغالی‌ها در سال ۱۵۱۱ از بین رفت و در حال حاضر این ایالت به جای سلطان فرمانروا دارد که به آن Yang di-pertua Negeri گفته می‌شود.

ملاکا یکی از مهمترین جاذبه‌های توریستی مالزی به شمار می‌رود و نزدیکی آن به کوالالامپور، پوتراجایا و فرودگاه بین‌‌المللی کوالالامپور این ایالت را به یکی از مقاصد مهم گردشگری تبدیل کرده است.

از جمله مهمترین جاذبه‌های توریستی ملاکا می‌توان به دژ سنت جان، تپه سنت پل، برج تامینگ ساری، باغ وحش ملاکا و میدان پرتغالی‌ها اشاره کرد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

پنج × پنج =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!