منگوستین

توریست مالزی – از لحاظ ظاهر شبیه بادمجان دلمه ای با همان رنگ، کمی از یک گوجه فرنگی کوچک‌تر و یک میوه جنگلی است. پوسته ضخیم و نرم آن...
توریست مالزی – از لحاظ ظاهر شبیه بادمجان دلمه ای با همان رنگ، کمی از یک گوجه فرنگی کوچک‌تر و یک میوه جنگلی است. پوسته ضخیم و نرم آن با یک فشار دست باز می‌شود. داخل آن شبیه به سیر اما مثل خرمالو نرم است. و طبع سردی دارد. و خیلی خوش طعم است ،مزه ای بین ترش و شیرین دارد و به خاطر طعم و ارزش غذایی که دارد آنرا ملکه میوه ها می دانند.

در هنگام خوردن دقت کنید زیرا پوست آن رنگ می دهد و اگر با لباس تماس پیدا کند رنگ آن با شستن هم پاک نمی شود. موقع خرید آن دقت کنید که خراب نباشد . وقتی می خواهید بخرید پوست آنرا کمی با انگشت فشار دهید اگر نرم بود سالم است ولی اگر سفت بود و اثر انگشت شما در آن معلوم نشد داخل آن خراب شده است.

خواص مانگوستین: منبع کلسیم ،آهن و فیبر است. این میوه سرشار از آنتی اکسیدان است که در تقویت سیستم دفاعی بدن نقش به سزای دارد. ضد باکتری و ضد قارچ ،مخصوصامناسب برای بیماری مزمن ویروس اچ آی وی است. جریان خون را بهبود می بخشد. تب بر است. برای درمان اسهال و عفونت های مجاری ادراری و اگزما مفید است. جوشانده پودر پوست آن قند خون را کاهش می دهد. به علت وجود گزانتون بالا ،آرام بخش است و افسردگی را کاهش می دهد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

یک × 4 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!