کمیساریای عالی پناهندگان (UNHCR): قبل از صدور کارت پناهندگی از قوانین تعیین شده پیروی می کنیم

توریست مالزی – پس از این که یک مقام مهاجرتی ادعا کرد که برخی از روهینگیاها که برای ورود به کشور پول پرداخت کرده اند، بلافاصله کارت پناهندگی سازمان...
توریست مالزی – پس از این که یک مقام مهاجرتی ادعا کرد که برخی از روهینگیاها که برای ورود به کشور پول پرداخت کرده اند، بلافاصله کارت پناهندگی سازمان ملل را دریافت کرده اند، آژانس پناهندگان سازمان ملل گفت که کارت پناهندگی فقط برای متقاضیان قانونی صادر می شود.

به گزارش FMT، سخنگوی آژانس پناهندگان سازمان ملل گفت: پناهندگانی که خود را به دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل معرفی می کنند، به طور خودکار کارت پناهندگی دریافت نمی کنند.

یانته اسماعیل، سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در کوالالامپور، گفت: آنها باید برای دریافت کارت پناهندگی سازمان ملل متحد، مراحل سختی را طی کنند. کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) ‘سرمایه گذاری های قابل توجهی’ در تشدید رویه ها و تضمین یکپارچگی اسناد خود انجام داده است.

کارت‌های کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل شامل ۱۰ ویژگی امنیتی پیشرفته، از جمله هولوگرام‌های سه بعدی، بارکدها و کد پاسخ سریع امن هستند که توسط جمع‌آوری داده‌های بیومتریک در دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل، که شامل اسکن عنبیه و ۱۰ انگشت دست است، پشتیبانی می‌شود. همه این تلاش‌ها برای محافظت بهتر از پناهندگان، رسیدگی به نگرانی‌های دولت در مورد امنیت و تضمین یکپارچگی روند پناهندگی است. این چیزی است که UNHCR در سرتاسر جهان از جمله در مالزی آن را جدی می گیرد.»

یانته همچنین خاطرنشان کرد که کلیه خدمات کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در مالزی از جمله صدور کارت برای پناهجویان و پناهندگان رایگان است.

خیرالضائمی داود، مدیر کل مهاجرت، هفته قبل گفت که وزارت کشور کمیته ای را برای بررسی این موضوع تشکیل خواهد داد. از آن زمان، فعالان حقوق بشر از خیرول خواسته اند که مدرکی برای اثبات ادعای خود ارائه دهد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

هجده + 1 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!