Datin Paduka Marina Mahathir

مارینا دومین دختر معروف ترین مالزیایی تاریخ، ماهاتیر محمد، چهارمین نخست وزیر تاریخ مالزی است. وی وبلاگ نویس، فعال اجتماعی و رئیس 12 ساله انجمن ایدز مالزی است.
توریست مالزی – مارینا دومین دختر معروف ترین مالزیایی تاریخ، ماهاتیر محمد، چهارمین نخست وزیر تاریخ مالزی است. وی وبلاگ نویس، فعال اجتماعی و رئیس و فعال انجمن ایدز مالزی است.

وی بی شک یکی از تاثیرگذارترین و شناخته شده ترین افرادی است که در دهه اخیر علیه گسترش بیماری اچ آی وی در جنوب شرقی آسیا و مالزی تلاش کرده و در این راه بارها در سمینارها و کنفرانس های معتبر دنیا حضور پررنگ داشته است.

او همچنین در راه مبارزه با خشونت علیه زنان، برقراری برابری جنسیتی و عدالت اجتماعی علاوه بر حضور در برنامه های تلویزیونی و قلم زدن در وبلاگ شخصی اش، کتابی نیز در این زمینه به رشته تحریر درآورده است.

خانم مارینا علی رغم تمام کش و قوس های سیاسی پدرش در سال های گذشته همواره سعی کرده خود را از زیر سایه نگاه های متفاوت خارج کرده و شخصیتی مستقل از پدرش به نمایش بگذارد.

وی در سال ۲۰۱۰ ، به دلیل فعالیت داوطلبانه خود در مبارزه با HIV / AIDS، عنوان بهترین شخیت منخب سازمان ملل متحد را گرفت.

در سال ۲۰۱۶ مارینا تخریب فرهنگ و سنت های مالزی را توسط آنچه ‘استعمار عرب’ می داند، محکوم کرد. در ژانویه ۲۰۱۸، به دنبال حادثه ای که در آن یک مرد مسلمان به صورت یک زن مسلمان بدون حجاب سیلی زده بود، هشدار داد که اسلامی شدن مالزی، کشور را از هممی پاشد. وی از اسلامی سازی به عنوان ‘شکل دیگری از استعمار، مفهومی که هرگز غیر خشونت آمیز بودن آن شناخته نشده است’ یاد کرد.

در ۷ ژوئن ۱۹۹۸ مارینا با یک عکاس مشهور اندونزیایی ازدواج کرد. آنها دو دختر و یک پسر دارند. پیش از این ، او بایک فرانسوی ازدواج کرده بود. که از او یک دختر دارد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

پنج × 2 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!