آیا مالزی می تواند ابتلا به کووید – ۱۹ را به مدت ۲۸ روز در حالت صفر نگه دارد؟

توریست مالزی – برای نخستین بار تعداد مبتلایان محلی به بیماری کووید – ۱۹، صفر اعلام شده است. وزارت بهداشت اکنون برای ۲۸ روز متوالی قصد دارد تا این...
توریست مالزی – برای نخستین بار تعداد مبتلایان محلی به بیماری کووید – ۱۹، صفر اعلام شده است. وزارت بهداشت اکنون برای ۲۸ روز متوالی قصد دارد تا این امر را حفظ کند.

به گزارش استار مالزی، دکتر نور هشام عبدالله، وزیر بهداشت گفت که اگر مالزیایی ها همجنان به سوآپ ها پایبند باشند، این کار غیرممکن نیست. این وزارتخانه از نزدیک بر انتقال بیماری توسط افراد محلی ادامه خواهد داد و امروز شروع خوبی است. جرا که هیج بیماری در مالزیایی ها دیده نشده است. اما مهمتر این است که برای ۲۸ روز آینده آن را حفظ کنیم. بیست و هشت روز مطابق با دو چرخه انتقال کووید – ۱۹ است.

دکتر نور هشام پیشتر گفته بود که وزارتخانه، فقط در صورت عدم وجود موارد جدید به مدت ۲۸ روز، می تواند کشور را از سوآپ ها آزاد کند. وی گفت، با شروع مجدد مدارس، وزارتخانه به دنبال بازگشایی بخش های بیشتری در طول دوره کنترل حرکت بهبودی (MCO) است که قرار است در ۳۱ آگوست به پایان برسد. با این وجود ، اگر این وزارتخانه شیوع بیماری در مدارس یا مناطق دیگر را تشخیص دهد، می توان ‘MCO نیمه پیشرفته’ را برای آن ساختمان یا محل اعلام کرد. ‘هدف ما بازگشایی همه بخش ها است. در صورت بروز هرگونه شیوع، ما مکان آسیب دیده را تعطیل می کنیم و غربالگری را در آنجا انجام می دهیم – دقیقاً مانند آنچه در گذشته انجام داده ایم.

دکتر نور هشام گفت همچنان آزمایشات هدفمند بر روی گروههای شناسایی شده پرخطر ادامه خواهد داشت، حتی اگر هیچ مورد جدیدی وجود نداشته باشد. به عنوان مثال، خانه ها و بازارهای قدیمی به عنوان گروه های پرخطر در نظر گرفته می شوند. ما هنوز غربالگری را در آنجا انجام می دهیم.

وی گفت: ‘اخیراً ما یک مورد در یک بازار Sandakan پیدا کرده ایم و مجبور شدیم این مکان را تعطیل کنیم.’

پاسخی ارسال کنید

*

*

2 × 4 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!