اداره مهاجرت ادعاهای مبنی بر تبعیض قائل شدن علیه خارجی ها را رد کرد

توریست مالزی – مدیر کل اداره مهاجرت به دنبال ویدئویی منتشر شده در TikTok که ادعا می‌کند با گردشگران هندی در فرودگاه‌های مالزی بدرفتاری می‌شود را رد کرد. به...
توریست مالزی – مدیر کل اداره مهاجرت به دنبال ویدئویی منتشر شده در TikTok که ادعا می‌کند با گردشگران هندی در فرودگاه‌های مالزی بدرفتاری می‌شود را رد کرد.

به گزارش استار، ویدئوی یک دقیقه‌ای و ۱۱ ثانیه‌ای نشان می دهد که اتباع هند مجبور شده‌اند مدت زیادی منتظر بمانند، حتی با وجود داشتن تمام اسناد و مدارک مبنی بر داشتن بودجه کافی. همچنین اتباع هندی را مجبور کرده اند که روی زمین بنشینند که نشانه بی احترامی است. ادعا شده که چنین رفتاری توهین به آنها و کشورشان است.

داتوک سری خیرالضائمی داود، مدیر کل اداره مهاجرت گفت: هیچ تبعیضی وجود ندارد. ما همیشه بهترین خدمات را به خارجی ها و گردشگرانی که وارد کشورمان می شوند ارائه می دهیم. با این حال چندین حادثه به وقوع پیوست که خارجی ها وارد کشور شده و به جای این که مستقیماً به دفاتر مهاجرت بروند، ساعت ها در فرودگاه پرسه می زنند. حتی برخی سعی می‌کردند از دید مقامات در توالت‌های فرودگاه پنهان شوند.

وی گفت: اداره او لیست پروازها را دریافت می کند تا افسران بدانند چه تعداد نفر قرار است از پروازها پیاده شوند. بنابراین زمانی که برخی از کسانی که در دفاتر مهاجرت حاضر نمی شوند، ما افسران مجری را می فرستیم تا آنها را جمع آوری کنند. گاهی اوقات افراد مورد سوال اعتراف می کنند که برای جستجوی کار به مالزی آمده اند، که برخی از آنها حتی بودجه کافی یا مکانی برای اقامت ندارند.

خیرالضائمی گفت: از آنجایی که آنها مجوزهای بازدید اجتماعی خود را نقض کرده بودند، دستور عدم ورود به کشور (NTL) برایشان صادر شد و آنها به کشور مبدا خود بازگردانده خواهند شد. از ژانویه تاکنون، در مجموع برای ۳۴۷۸۶ نفر از خارجی ها دستور NTL صادر شده که برای ۴۲۰۷ نفر فقط در KLIA صادر شده است.

وی افزود: «بیشترین تعداد برای خارجی ها از بنگلادش، پاکستان، هند، نپال و ویتنام سفارشات NTL صادر کرده اند».

پاسخی ارسال کنید

*

*

3 × 5 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!