افزایش بیکاری زنان در جنوب شرق آسیا

توریست مالزی – کرونا موجب افزایش ده درصدی بیکاری زنان شاغل نسبت به مردان در جنوب شرق آسیا شده است. به صدا و سیما، بنا به گزارش بانک جهانی...
توریست مالزی – کرونا موجب افزایش ده درصدی بیکاری زنان شاغل نسبت به مردان در جنوب شرق آسیا شده است.

به صدا و سیما، بنا به گزارش بانک جهانی زنان ده درصد بیشتر از مردان طی یکسال بحران کرونا در جنوب شرق آسیا شغل خود را از دست داده اند.

بانک جهانی اعلام کرد: اختلاف درآمد مردان و زنان شاغل، بالغ بر ۱۶۰ تریلیون دلار است که در دوران همه گیری کرونا این مقدار افزایش یافته است. بحرانی که بر اساس سازمان جهانی “فائو” نزدیک به ۳۳ میلیون نفر را در منطقه جنوب شرق آسیا با ناامنی غذایی مواجه کرده است. رکودی که در یکسال اخیر ضمن بیکاری بیش از چهار میلیون و پانصد هزار نفر در فیلیپین، بخش زیادی از مردم این کشور را گرفتار فقر و گرسنگی کرده است.

فقری که بر اساس اعلام وزیر بهداشت فیلیپین موجب محرومیت بیش از ۵۰ میلیون خانوار فیلیپینی از نیاز‌های اولیه و ضروری بهداشتی شده است. کرونایی که به اعتقاد کارشناسان با وجود انواع آسیب‌های اقتصادی، اجتماعی و تحمیل فقر و بیکاری، حالا زمینه ساز فعالیت‌های الکترونیک و رونق بازار کسب و کار‌های اینترنتی شده است؛ به طوری که زنان جنوب شرق آسیا توانسته اند پس از بیکاری ناشی از بحران کرونا با کنار گذاشتن روش‌های سنتی و حضور فعال در بازار تجارت الکترونیک، کارآفرینی و برای خود تا حد زیادی موقعیت جدید شغلی ایجاد کنند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

4 × 1 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!