برج مکسیس (Maxis Tower)

برج معروف منارا مکسیس آسمان خراشی 49 طبقه به ارتفاع 212 متر است که درقسمت شمال غربی برج های دوقلوی کوالالامپور قرار دارد.
توریست مالزی – برج معروف منارا مکسیس آسمان خراشی ۴۹ طبقه به ارتفاع ۲۱۲ متر است که درقسمت شمال غربی برج های دوقلوی کوالالامپور قرار دارد. این برج اداری دفتر مرکزی شرکت مکسیس یکی از بزرگترین شرکت های ارتباطات در مالزی و همچنین شرکت Tanjong Plc Group ( در زمینه سرمایه گذاری های تجاری) می باشد.

برج مکسیس توسط شرکت KLCC Property Holdings و در فاز یک پروژه KLCC توسعه یافته و ساخت آن در سال ۱۹۹۸ به اتمام رسیده است. همچنین طراحی این برج توسط آرشیتکت مشهور Kevin Roche و یک شرکت معماری معتبرآمریکایی به نام John Dinkeloo and Associates انجام شده است.

منارا مکسیس دارای ویژگی های معماری جالب و قابل توجه ای است که از جمله آنها می توان به طرح لابی ورودی ساختمان اشاره نمود, با سقفی بسیار بلند یا triple height, که عظمتی خاص به آن می بخشد. همچنین در داخل این ساختمان یک آتریوم Atrium یا سالن وسیع ۴ طبقه طراحی شده است که موجب نورگیری و تهویه هوای داخل برج شده و فضایی جذاب و تحسین برانگیز را ایجاد می کند. نمای این آسمان خراش نیز همچون برج های دو قلوی همسایه اش آمیخته ای از شیشه و روکش های آلومینیمی است که آنرا از ساختمان های اطرافش متمایز می کند.

از امکانات این برج اداری می توان به سیستم امنیتی پیشرفته و ۲۴ ساعته, پارکینگ های بزرگ سرپوشیده و چند سالن کنفرانس و همایش وسیع اشاره نمود. منارا مکسیس به سبب موقعیت خاص مکانی اش در مرکز شهر به بزرگراه های اصلی و سیستم های مختلف حمل و نقل شهری نزدیک است که دسترسی به آن از تمام نقاط شهر را آسان می نماید. از دیگر امتیازات ویژه این برج وجود بسیاری از سفارت ها، مراکز خرید و تفریحی، ساختمان های تجاری، رستوران ها و کافه های متعدد در اطراف آن است که سبب موقعیت استراتژیکی و خاص آن می گردد.

هم اکنون مالکیت این برج متعلق به شرکت Impian Klasik Sdn Bhd می باشد که سرمایه گذاران اصلی آن را کمپانی های Tanjong و KLCCP تشکیل می دهند و هر کدام به ترتیب مالک ۶۷ درصد و ۳۳ درصد از سهام این شرکت میباشند.

آدرس :Menara Maxis , Jalan Ampang, 50088, KL
آدرس وب سایت : www.maxis.com.my

maxis tower2maxis towermenara maxis2

پاسخی ارسال کنید

*

*

3 + سیزده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!