بیش از چهار میلیون مالزیایی احتمالاً تا سال ۲۰۳۰ شغل خود را از دست خواهند داد

توریست مالزی – اگر با ظهور هوش مصنوعی (AI) مهارت های خود را بهبود ندهند یا در برنامه های مهارت آموزی و ارتقای مهارت شرکت نکنند، احتمالاً ۴.۵ میلیون...
توریست مالزی – اگر با ظهور هوش مصنوعی (AI) مهارت های خود را بهبود ندهند یا در برنامه های مهارت آموزی و ارتقای مهارت شرکت نکنند، احتمالاً ۴.۵ میلیون مالزیایی تا سال ۲۰۳۰ شغل خود را از دست خواهند داد.

به گزارش استار، وزیر منابع انسانی گفت: این بر اساس هشدار مجمع جهانی اقتصاد ۲۰۲۰ است که هوش مصنوعی می تواند باعث رکود در بازار کار شود، زیرا در حال حاضر برای خودکارسازی وظایف در صنایع مختلف از جمله تولید، مراقبت های بهداشتی و خدمات مشتری استفاده می شود.

در این گزارش آمده است که برای ادامه کار در دو سال آینده، ۵۰ درصد از کارگران نیاز به آموزش مجدد دارند. با ظهور انقلاب صنعتی ۴.۰، نیاز فوری ما به تبدیل نیروی کار ملی به نیروی کار ماهر وجود دارد.

سیواکومار گفت: این وزارتخانه با همکاری شرکت صندوق توسعه مهارت (PTPK)، شرکت استعدادهای درخشان مالزی برهاد (TalentCorp) ID-TAP را ایجاد کرد که هدف آن بهبود مهارت ها و بازآموزی ۹۰۰ کارگر در کشور بر اساس نیازهای صنعت است. برای این ابتکار، ۷.۲ میلیون رینگت به کارگران تخصیص داده شده تا به دانش و مهارت های مورد نیاز صنایعی مانند مکاترونیک، مهندسی برق و الکترونیک، تجزیه و تحلیل داده ها و فناوری اطلاعات مجهز شوند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

3 × 2 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!