تخفیفات اداره برق مالزی برای سه ماه دوره مقررات منع آمد و شد

توریست مالزی – نخست وزیر مالزی با کمک های مالی موسوم به ‘کمک برق’ به منظور کاهش بار مالی مالزیایی های که در طول دوران مقررات منع آمد و...
توریست مالزی – نخست وزیر مالزی با کمک های مالی موسوم به ‘کمک برق’ به منظور کاهش بار مالی مالزیایی های که در طول دوران مقررات منع آمد و شد با افزایش هزینه برق مواجه شده بودند موافقت کرد.

به گزارش نیو استریت تایمز، دکتر انوار، وزیر انرژی و منابع طبیعی مالزی گفت که این کمک، با تصویب نخست وزیر تان سری یاسین، به سود ۷.۶۶ میلیون مصرف کننده خانگی و مسکونی در شبه جزیره مالزی خواهد بود. تخفیف هزینه برق با میزان مصرف برق هر مصرف کننده مطابقت دارد.

۵۲.۲ درصد یا چهار میلیون مصرف کننده خانگی که قبض آنها زیر ۷۷ رینگت یا مصرف برق کمتر از ۳۰۰ (کیلووات ساعت) برای سه ماه آپریل، می و جون رایگان خواهد بود.

مصرف کنندگان خانگی که مصرف برق آنها بیش از ۳۰۰ کیلووات ساعت است، با مبلغ حداکثر ۲۳۱ رینگت، تخفیف ۷۷ رینگت را برای ماه های آوریل ، می و ژوئن دریافت می کنند.

دکتر انوار گفت: مصرف کنندگانی که قبلاً قبض های برق خود را پرداخت کرده اند، در قبض برق ماه ژوئیه تخفیفاتشان قید خواهد شد.

وی گفت که دولت تخفیفی را نیز برای مصرف کنندگانی که میزان مصرف برق آنها بین ۶۰۱kWh و ۹۰۰kWh است و قبض برق بین ۲۳۲.۳۵ رینگت و ۳۹۵.۶۰ رینگت در نظر گرفتنه است. این مصرف کنندگان از آوریل تا سپتامبر از تخفیف ۱۰ درصدی قبض های برق خود برخوردار می شوند. درمجموع ۹۱۶،۰۰۰ یا ۱۲٪ از کل مصرف کنندگان از این تخفیف بهره مند می شوند.

وزیر انرژی مالزی گفت: ۹۴۲ میلیون رینگت برای صندوق کمک به برق اختصاص یافته است که به طور مشترک توسط صندوق صنعت برق (KWIE)، وزارت دارایی و Tenaga Nasional Bhd تأمین می شود.

به دنبال اجرای کمک انرژی برق، کل تخفیفی که از اول آوریل تا ۳۰ سپتامبر به مصرف کنندگان داده می شود به ۲/۲ میلیارد ریال افزایش می یابد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

5 × چهار =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!