رستوران سری آیوتایا (Sri Ayutthaya Thai Restaurant)

رستوران سری آیوتایا یکی از معدود رستوران های تایلندی شهر کوالالامپور است که در طی سال ها هنوز اصالت و کیفیت غذاهای خود را حفظ کرده است.
رستوران سری آیوتایا یکی از معدود رستوران های تایلندی شهر کوالالامپور است که در طی سال ها هنوز اصالت و کیفیت غذاهای خود را حفظ کرده است.

این رستوران قدیمی از سال ۱۹۹۷ آغاز به کار کرده است و منوی غذایی خاص و اصیل آن توسط بهترین سرآشپزان تایلندی طبخ میشود. به سبب همین کیفیت عالی, در سال ۲۰۱۱ سری آیوتایا در لیست بهترین رستوران های مالزی(Malaysian Tatler’s Best Restaurants) قرار گرفته است.

ساختمان مجلل رستوران سری آیوتایا الهام گرفته از معماری سنتی سیام (Siam) و شبیه قصرهای قدیمی جنوب شرق آسیا در دوران پادشاهی آیوتایا است.

دکوراسیون رنگارنگ آن با تابلوهای نقاشی شرقی, مبلمان چوبی نفیس با مخده های ابریشمی و مجسمه ها و تزیینات هنری زیبا که از در و دیوار آن آویزان شده اند فضایی اصیل و درعین حال دلنشین و صمیمی ایجاد می کند.

منوی این رستوران شامل غذاهایی است که به ندرت در خارج از کشور تایلند پیدا میشود و به سبب گیاهان وادویه های مخصوص آن بسیار تند و آتشین است. اگر توانایی خوردن غذاهای خیلی تند را ندارید میتوانید در ابتدا به خدمه گوشزد نمایید تا از اضافه کردن چیلی و فلفل اضافی خودداری کنند.

غذای ویژه ای که حتما در این رستوران باید امتحان کنید تام یام دریایی (Seafood Tom Yam) است که ترکیبی از محصولات دریایی مختلف مانند میگو درسوپی غلیظ و بسیار تند است.

خرچنگ پخته شده به شیوه پاتایا (Softshell Crab Pattaya Style), میگو کاری بهمراه کدو تنبل (Curry Prawns with Pumpkins) و صدف اسکالوپ به سبک تایلندی (Baked Scallops Thai Style) از بهترین غذاهای این رستوران هستند اگرچه برنج و آناناس سرخ شده, مرغ کاری سبز, ماهی آسام و کالاماری سوخاری این رستوران نیز مشتریان فراوانی دارند !

بعد از صرف یک غذای تند و خوشمزه نوبت دسر میرسد. دسرهای رنگارنگ تایلندی در سینی های بزرگ و توسط خدمه مخصوص سرو میشود. چندول با شیر نارگیل و تکه های دوریان (Cendol with Durian chunks), دسر شاه بلوط آبی و نوشیدنی دراگون فروت, دسرهای خاص و فوق العاده ای هستند که پیشنهاد میشود حتما امتحان کنید.

سری آیوتایا جز رستوران های به نسبت گرانقیمت است ولی معمولا برای مناسبت های مختلف تخفیف های ویژه ای را برای مشتریان خود در نظر میگیرد. علاقهمندان به غذاهای تایلندی میتوانند به شعبه های مختلف این رستوران که درمناطق Medan Damansara , Wangsa Maju و USJ Subang Jaya واقع شده اند مراجعه نمایند.

food review in conjunction with Loy Kratong Festival at Sri Ayutthaya,Subangfood review in conjunction with Loy Kratong Festival at Sri Ayutthaya,Subangsri ayu5Sri Ayutthaya 2sri ayu2

پاسخی ارسال کنید

*

*

7 + 9 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!