ساراواک تبدیل به مقصدی مطلوب برای خانه دوم من (MM2H) تبدیل شده است

توریست مالزی – ساراواک با افزایش تقریباً ۲۵ برابری در مجموع درخواست‌های تایید شده MM2H در سال جاری، در مقایسه با ۲۷ مورد در سال ۲۰۲۱، به مقصد مطلوب...
توریست مالزی – ساراواک با افزایش تقریباً ۲۵ برابری در مجموع درخواست‌های تایید شده MM2H در سال جاری، در مقایسه با ۲۷ مورد در سال ۲۰۲۱، به مقصد مطلوب برنامه مالزی خانه دوم من (MM2H) تبدیل شده است.

به گزارش NST، به گفته کاشف انصاری، یکی از بنیانگذاران و مدیر اجرایی گروه Juwai IQI، مقامات محلی ساراواک تا جولای سال جاری ۴۰۶ درخواست را تایید کرده اند. کاشف پیش‌بینی کرد که تعداد کل درخواست‌های تایید شده تا پایان سال جاری حدود ۷۰۰ مورد خواهد بود، بر اساس نرخی که دولت در نیمه اول سال ۲۰۲۳ ویزای MM2H را صادر کرد.

وی گفت: اگر ۷۰۰ تاییدیه ساراواک در سال ۲۰۲۳ را با تعداد تاییدیه های صادر شده در سال ۲۰۲۱ که ۲۷ مورد بود مقایسه کنید، رشد چشمگیر داشته است. این اعداد نشان می دهد که هنوز تقاضای بین المللی کافی برای موفقیت آمیز بودن MM2H وجود دارد. کاشف معتقد است ساراواک در مقایسه با سایر ایالت های مالزی به مقصد جذاب تری برای MM2H تبدیل شده است. او همچنین گفت که الزامات برنامه Sarawak MM2H با الزامات برنامه فدرال متفاوت است.

حداقل سپرده بانکی در ساراواک ۱۵۰,۰۰۰ RM (32,000 دلار آمریکا) است، در حالی که برنامه فعلی فدرال به سپرده ۱ میلیون RM (212,000 دلار آمریکا) نیاز دارد. شرایط اقامت و درآمد سالانه برای برنامه ساراواک نیز کمتر از برنامه فدرال است. به عنوان مثال، شما باید ۳۰ روز در سال را تحت شرایطی در ساراواک بگذرانید، که در مقایسه با ۹۰ روز برای MM2H فدرال است. و شما باید حداقل درآمد سالانه ۸۴۰۰۰ RM (18000 دلار آمریکا) برای Sarawak MM2H داشته باشید. او گفت که برنامه فدرال MM2H به حداقل درآمد سالانه RM408,000 (103,000 دلار آمریکا) نیاز دارد.

بر اساس جدیدترین داده های MM2H و Sarawak-MM2H، مالزی یکی از جذاب ترین مقاصد در جنوب شرقی آسیا است. از اواخر سال ۲۰۲۱، برنامه MM2H در مجموع ۲۱۶۴ درخواست دریافت کرده است که حدود ۸۸ درصد یا ۱۹۰۵ مورد از آنها تأیید شده است. کاشف معتقد است که نرخ بالای تایید امسال نشان می‌دهد که این برنامه همان افرادی را که مالزی می‌خواهد جذب می‌کند: خرج‌کنندگان نسبتاً بزرگی که خانه‌هایی را در مناطق توریستی خریداری یا اجاره می‌کنند.

بر اساس داده ها، اکثر شرکت کنندگان در MM2H بازنشستگانی هستند که عاشق فرهنگ و سبک زندگی مالزی شده اند. آنها می خواهند اینجا زندگی کنند و درباره کشور بیشتر بیاموزند. مکان هایی که بیشترین بهره را از MM2H می برند، بازارهای محبوب تعطیلات و خانه دوم هستند، جایی که سبک زندگی برای بازنشستگان جذاب است.

وی گفت: برنامه MM2H چندین مزیت اقتصادی برای مالزی فراهم می کند. این برنامه گردشگران و ساکنان پرهزینه را جذب می کند که با صرف هزینه برای اقامت، غذاخوری، خرید و سایر خدمات به اقتصاد کمک می کنند. این هزینه ها از مشاغل محلی حمایت می کند و می تواند منجر به ایجاد شغل شود. این برنامه همچنین مالزی را به عنوان یک مقصد گردشگری لوکس و بلندمدت معرفی می‌کند و بازدیدکنندگان بلندمدت به طور قابل توجهی بیشتر از بازدیدکنندگان کوتاه‌مدت به صورت محلی هزینه می‌کنند.

وی افزود: علاوه بر این، به مالزی در جذب جمعیت‌شناسی جدید توریستی، به‌ویژه بازدیدکنندگان بلندمدت ثروتمند، کمک می‌کند. «این تنوع امروز به ویژه ارزشمند است، با توجه به این که تعداد کل گردشگران هنوز کمتر از قبل از همه‌گیری است.»

پاسخی ارسال کنید

*

*

3 × پنج =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!