فرامرز اصلانی خواننده ایرانی در سن ۶۹ سالگی درگذشت

توریست مالزی – مرجان اصلانی، همسر فرامرز اصلانی، از درگذشت این خواننده و ترانه‌ساز در اثر ابتلا به سرطان در شامگاه اول فروردین ۱۴۰۳ در سن ۶۹ سالگی خبر...
توریست مالزی – مرجان اصلانی، همسر فرامرز اصلانی، از درگذشت این خواننده و ترانه‌ساز در اثر ابتلا به سرطان در شامگاه اول فروردین ۱۴۰۳ در سن ۶۹ سالگی خبر داده است. آقای اصلانی کمتر از سه هفته پیش از ابتلای خود به سرطان خبر داده بود.

به گزارش بی بی سی، مرجان اصلانی نوشت: «در شامگاه روز اول فروردین ۱۴۰۳، ۲۰ مارس ۲۰۲۴ میلادی، سرطانی جانسوز فرامرز اصلانی، شاعر، خواننده، آهنگساز، روزنامه‌نگار، و یک انسان خوب را، همراه با نسیم نوروزی، با بدرودی همیشگی، با خود برد، در حالی که دستانش در دستان عزیزانش بود.»

آقای اصلانی اواسط اسفندماه در پستی در اینستاگرام نوشته بود: «همانند یک مسافر در این راه پیچیده، من نیز سایه سرطان را لمس کردم. بنابراین اعلام می‌کنم که قصد دارم باقیمانده این سال را به درمان و مراقبت از روحیه‌ام اختصاص دهم. با هر سپیده‌دم، قلب من شجاعت بیشتری پیدا می‌کند و جان را با اندیشه و انرژی بیشتری برمی‌انگیزد تا گامی در مسیر بهبودی بردارم.»

او در بخش دیگری از این نوشته آورد: «پس عزیزانم، من قول می‌دهم که آسمانی از سفر خود را به عنوان یک مسافر در این آب‌های ناشناخته همراه با شما به اشتراک بگذارم، با وعده‌ دوباره‌ ملاقات زیر آغوش تابش نور در سپیده‌دم در سال ۱۴۰۳.» آقای اصلانی اعلام کرده بود که ارتباط و تماس‌هایش محدود خواهد بود و خطاب به طرفدارانش نوشته بود: «در اندیشه شما، ایران و ترانه و آواز هستم.»

مرجان اصلانی در پیامی که خبر درگذشت او را تایید می‌کند نوشت که «بودن تو تنها برای من، خانواده‌ و یا عزیزانت نبود، تو خویشاوند ملت ایران بودی، از میهنی که با تمام وجودت دوست داشتی، از فرهنگی که همیشه با افتخار از آن حرف می‌زدی، و زبان فارسی که همواره با اشتیاق و با یکدندگی از آن حفاظت می‌کردی، تو همیشه وابسته به همه اینها بودی ….»

فرامرز اصلانی در سال ۱۳۳۳ در تهران و در خانواده‌ای علاقه مند به موسیقی متولد شد. او بعد از گرفتن دیپلم در تهران در رشته روزنامه‌نگاری در لندن تحصیل کرد و بعد از آن برای چند سال به لس آنجلس نقل مکان کرد. آقای اصلانی در سال ۱۹۷۵ به ایران برگشت و در روزنامه انگلیسی زبان «تهران ژورنال» به کار روزنامه‌نگاری پرداخت. او به تدریج وارد حرفه موسیقی شد و آلبوم «دلمشغولی‌ها» را منتشر کرد که به سرعت به موفقیت رسید.

آهنگ‌هایی مثل «اگه یه روزی»، «دیوار» و «آهوی وحشی» از آثار همین آلبوم بود. او بعد از انقلاب سال ۱۳۵۷ ایران را ترک کرد. او ابتدا به بریتانیا رفت اما بعد از حدود ۲۰ سال به کالیفرنیا نقل مکان کرد.

آقای اصلانی در سال ۱۳۹۰ در مصاحبه با عنایت فانی در برنامه «به عبارت دیگر» بی‌بی‌سی فارسی در پاسخ به سوالی درباره «اگه یه روز» با تم سفر و اینکه در زندگی از چه نوع سفری هراس دارد گفت: «من از سفر آخرت هراس ندارم، از چه سفری می‌توانم هراس داشته باشم. حقیقتا من از دوری هراس دارم، نه از سفر. از دوری هراس دارم، دوری و جدایی برای من هراس بزرگی بوجود می‌آورد.»

پاسخی ارسال کنید

*

*

سه × 3 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!