قهوه سفید

توریست مالزی – قهوه سفید Ipoh نوشیدنی محبوب است که از Ipoh ، Perak ، مالزی منشا گرفته و ایپوه به عنوان یکی از سه شهر قهوه برتر توسط...
توریست مالزی – قهوه سفید Ipoh نوشیدنی محبوب است که از Ipoh ، Perak ، مالزی منشا گرفته و ایپوه به عنوان یکی از سه شهر قهوه برتر توسط Lonely Planet شناخته می شود. دانه های قهوه با مارگارین روغن نخل تفت داده می شوند و قهوه حاصل با شیر تغلیظ شده سرو می شود.

اصطلاح “قهوه سفید” از ترجمه تحت اللفظی نام چینی آن نشأت گرفته است که در قرن نوزدهم توسط مهاجران چینی که برای کار در معادن وارد مالزی شدند، معرفی شد. دانه های قهوه در واقع سفید نیستند. این رنگ از شیر مخلوط شده در محصول نهایی حاصل می شود.

در مالزی، تاریخچه قهوه سفید از ایپوه شروع شد و نوشیدنی بود که از دانه های بو داده شده در مارگارین، قهوه آسیاب شده با شیر غلیظ شده شیرین سرو می شد. این سبک قهوه همچنان در سراسر کشور محبوب است. با این حال ، “قهوه سفید” در مالزی اغلب به نحوه تهیه و ارائه نوشیدنی – با شیر یا خامه اشاره می کند.

بازدیدکنندگان خارج از کشور که دانه های قهوه تفت داده شده با مارگارین را غیرمعمول می دانند (به دلیل کمی طعم کاراملی آنها) اغلب گمراه می شوند و معتقدند نوعی دانه قهوه بومی در مالزی وجود دارد که “قهوه سفید” نامیده می شود.

تولید کنندگان محلی قهوه اکنون پودر قهوه فوری را با خامه یا سفید کننده غیر لبنی و شکر مخلوط می کنند و مخلوط ۳ در ۱ را نیز به عنوان قهوه سفید به بازار عرضه می کنند. این مخلوط توسط مالزیایی ها در خانه یا محل کار به عنوان یک نوشیدنی مناسب برای تهیه قهوه ترجیح داده می شود. با این حال ، توصیه برای مصرف قهوه فوری مخلوط با خامه غیر لبنی و شکر کم کم زیر سوال می رود، برخی از تولید کنندگان اکنون قند را از مخلوط خارج و مخلوط ۲ در ۱ را به عنوان قهوه سفید بدون قند به بازار عرضه می کنند.

به طور سنتی، رست قهوه “سیاه” به سبک مالزیایی (Kopi-O) از بو دادن دانه های قهوه با شکر، مارگارین و گندم تولید می شود. این قهوه در برندهای مختلف در مالزی به فروش می رسد.

از طرف دیگر ، قهوه “سفید” فقط با مارگارین و بدون هیچ گونه قندی تولید می شود و در نتیجه تفت کمتری داده می شود. قهوه سفید ایپوه نیز به صورت گسترده به صورت فوری و بسته بندی شده موجود است.

اصطلاح عمومی “قهوه سفید ایپوه در چینی به سفید است که، در این مورد هیچ ارتباطی با رنگ ندارد، بلکه بیشتر اشاره به نحوه بو داده شدن قهوه دارد. در چینی ، Bái همچنین به معنای “بدون” یا “بدون تقلب” است ، هیچ چیز در مرحله بو دادن به قهوه اضافه نشده است.

منبع. ویکی پدیا

پاسخی ارسال کنید

*

*

بیست + دو =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!