مجتمع صنایع دستی کوالالامپور (Cultural Craft Complex)

یکی از جاذبه های گردشگری شهر کوالالامپور در زمینه فروش انواع صنایع دستی محلی و آثار فرهنگی مالزی 'Kompleks Kraf' نام دارد.
یکی از جاذبه های گردشگری شهر کوالالامپور در زمینه فروش انواع صنایع دستی محلی و آثار فرهنگی مالزی ‘Kompleks Kraf’ نام دارد. این مجتمع صنایع دستی به شکل بنایی زیبا با کنده کاریهای چوبی ونقوش سنتی مالایی است که در میان یک باغ سرسبز استوایی در خیابان کانلی قرار گرفته است.
این مجموعه دارای بخش های مختلفی همچون موزه, گالریهای صنایع دستی اصیل مالزی, کارگاه های آموزشی و فروشگاه های سوغاتی و هدایاست که آثارهنری محلی و منحصربفردی مانند پارچه های گرانبهای دستباف و رنگ آمیزی شده, ظروف سفالی و شیشه ای دست ساز, پیوتر, لباس های سنتی و مجسمه های کنده کاری شده چوبی را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می دهد.
آنچه این مجموعه را از بقیه مراکز فروش صنایع دستی متمایز میکند وجود کارگاه های آموزشی است که به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد تا در ساخت صنایع دستی زیبا مشارکت نمایند و حتی سوغاتی ها و یادگاریهای مورد علاقه خود را طراحی کنند.

مجتمع صنایع دستی کوالالامپور از چهار بخش اصلی تشکیل شده است :

● موزه هنر و صنعت (The Craft Museum) : در این نمایشگاه گوشه ای از میراث فرهنگی و صنایع دستی مالزی در طی دوران مختلف تاریخ به نمایش گذاشته شده است. این موزه میتواند اطلاعات با ارزشی را در زمینه تاریخچه و نحوه تولید انواع صنایع دستی سنتی این منطقه و معرفی صنعتگران و هنرمندان معروف تاریخ مالزی در اختیار بازدیدکنندگان قراردهد. اطلاعات جامع تر نیز بصورت CD, DVD و بروشورهای مختلف موجود است که علاقمندان میتوانند آنها را خریداری نمایند.
● دهکده صنایع دستی (The Craft Village) : این دهکده شامل غرفه های هنری متعددی است که در میان باغ سرسبزو زیبای این مجموعه قرار گرفته اند. در این قسمت به افراد این فرصت استثنایی داده میشود تا با پرداخت یک هزینه اولیه, زیر نظر استادان متبحر آموزش ببینند و به خلق آثار هنری مانند نقاشی بروی پارچه, کنده کاری چوب و سفالگری بپردازند.
● کلونی هنرمندان (The Artists’ Colony) : در این بخش بازدیدکنندگان میتوانند با هنرمندان محلی مختلفی آشنا شوند که استعداد و خلاقیت خود را از طریق نقاشی ها و آثارهنری گوناگون به نمایش گذاشته اند. در اینجا افراد ضمن صحبت و آشنایی با این هنرمندان, میتوانند با نحوه کار و تکنیک های آنها نیز شوند و در صورت تمایل اثرهنری مورد علاقه خود را سفارش داده و خریداری نمایند.

● بوتیک کاریانکا (The Karyaneka Boutique) : این بوتیک بزرگ دارای کلکسیون خیره کننده و رنگارنگی از انواع دکوراسیون خانه، لوازم تزئینی، لوازم شخصی و لباس هایی است که با استفاده از انواع پارچه های دستباف و رنگ آمیزی شده مانند باتیک و سونکت, در طرح ها و نقش های استثنایی تولید شده اند. این بوتیک دارای یک بخش اختصاصی برای سفارش هدایا و یادگاری هایی است که بنا به درخواست افراد یا شرکت ها و ادارات دولتی و با آرم مخصوص آنها تولید میشوند.

این مجموعه همچنین دارای یک کافه تریای کوچک است که از بازدیدکنندگان با انواع شیرینی جات محلی و غذاها و نوشیدنیهای محبوب مالایی پذیرایی میکند.
مجتمع صنایع دستی کوالالامپور برگزار کننده انواع نمایش های هفتگی و رویدادهای فرهنگی هنری متنوع است که به منظور آشنایی گردشگران داخلی و خارجی با صنایع دستی محلی و میراث ملی این کشور درمحل Laman Wau برگزار میشوند.
برای بازدید از این مجموعه , بازدیدکنندگان میتوانند از اتوبوس های مخصوص Hop on- Hop off , تاکسی و یا مونوریل (ایستگاه راجا چولان) استفاده نمایند.
آدرس وب سایت : www.kraftangan.gov.my
ساعات کاری : هر روز ۱۰ صبح تا ۶ بعدازظهر
آدرس : Kuala Lumpur Craft Complex, Section 63, Jalan Conlay, 50450

Cultural Craft Complex3Cultural Craft Complex5Cultural Craft Comple

پاسخی ارسال کنید

*

*

چهار × 2 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!