محله چینی ها (Chinatown)

قدمت محله چینی ها، که روزگاری هسته اصلی تجاری شهر کوالالامپور بود، به زمان ورود نخستین تجار در دهه 1860 بازمی گردد.
توریست مالزی – قدمت محله چینی ها، که روزگاری هسته اصلی تجاری شهر کوالالامپور  بود، به زمان ورود نخستین تجار در دهه ۱۸۶۰ بازمی گردد.

این محله که در شرق بازار مرکزی واقع شده، از شمال به خیابان تون پراک، از شرق به خیابان سلطان و از جنوب به خیابان ماهاراجاللا محدود می باشد. گستره کنونی این منطقه با فروشگاه ها، کافه ها و معابد متعدد به سبک جنوب چین که در امتداد خیابان های باریکی چون «تون اچ. اس. لی» و «پتالینگ» قرار گرفته اند، تا اواخر قرن نوزدهم ایجاد شده بود.

محله چینی های شهر کوالالامپور علی رغم تحت شعاع قرار گرفتن به وسیله آسمان خراش های خیابان های مجاور آن، هنوز یک محله پرازدحام با ردیف فروشگاه های قدیمی چینی و معمولی است و در حالی که طرح های نوسازی شهری پیوسته ادامه فعالیت این محله را با تردید مواجه ساخته اند.

مرمت و نماسازی برخی از ساختمان های قدیمی در آن امیدوار کننده است. خیابان پتالینگ که به طور یکسان مورد توجه گردشگران و مردم محلی است، در سال های اولیه تاسیس شهر کوالالامپور مرکز فاحشه خانه ها و قمارخانه های شهر بود و امروز بازاری پر رفت و آمد برای کاسبانی است که از پیش از ظهر تا شامگاه به فروش اجناس بدل مارک های معروف   مشغولند.

فروشگاه ها و دست فروش های خیابان های اطراف تقریبا همه نوع مواد غذایی از خوراک های محلی تا میوه های بومی و دم کرده ها و جوشانده های گیاهی شیره مانند را در ظروف سوپ خوری عرضه می کنند. همچنین رستوران ها و دکه های غذاخوری چینی در مجاورت این محله از جمله محبوب ترین مکان های صرف غذا در کوالالامپور بوده و برخی از آنها تنها ساعات محدودی از روز باز هستند.

chinatown1chinatown23china-town-kuala-lumpur_3773678

پاسخی ارسال کنید

*

*

هفده − هفت =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!