مراکز دیدنی گنتینگ هایلند Genting Highlands

توریست مالزی – در میان جاذبه های گردشگری مالزی این بار به سراغ یکی از مناطق کوهستانی این شبه جزیره و خلیج می رویم. در میان کوه های گرانیتی...
توریست مالزی – در میان جاذبه های گردشگری مالزی این بار به سراغ یکی از مناطق کوهستانی این شبه جزیره و خلیج می رویم. در میان کوه های گرانیتی Banjaran Titiwangsa که جهتی شمالی – جنوبی دارند، یکی از مکان های تفریحی مالزی قرار دارد. بسیاری از قله های این منطقه ارتفاعی بیش از ۶۰۰۰ فیت (۱۸۰۰ متر) دارند و آب و هوای خنک و عالی برای اقامت فراهم می کنند. گنتینگ هایلند مالزی مکانی تفریحی همانند تمام شهرهای تفریحی جهان است که در ارتفاعات واقع شده و جوانان و گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند.
از گنتینگ هایلند مالزی به عنوان بهترین تفرجگاه در مالزی نام می برند. اوقات فراغتی کوهستان و به سبک کالیفرنیایی را منتها در آسیا و کوالالامپور بگذرانید. اینجا بزرگترین هتل جهان قرار داشته که در سال ۲۰۰۶ حتی در کتاب رکوردهای جهانی گینس به ثبت رسد. این شهرک مشهور سرگرم کننده، با افراد محلی و ماجراجویان آخر هفته ای که از سنگاپور به این شهرک می آیند پر شده و بهترین وسیله ها را برای شور و هیجان فراهم می کند. با توجه به هتل های توریستی، همچنین بهترین اقامت را در بالای این کوه ها می توانید داشته باشید. جدای از این، بناهای تاریخی و عبادتگاهی برای بازدید توریست ها و گردشگران دیده می شود.

فوکس ورلد قرن بیستم مالزی | The 20th Century Fox World Malaysia
فوکس ورلد قرن بیستم مالزی قرار بوده که در سال ۲۰۱۸ افتتاح گردد و به یکی از بزرگترین پارک های موضوعی و هیجان انگیز در مالزی تبدیل شود. این پارک موضوعی در ارتفاعات گنتینگ هایلند مالزی واقع شده و با وسایل بازی قرار است ترس و دلهره را در شما برانگیزد. بسیاری از نواحی بازی این پارک، از فیلم های هالیوودی الهام گرفته و سواری های ترسناکی را ساخته اند.
آدرس: گنتینگ هایلند مالزی، پاهانگ
تلفن: ۱۱۱۸ ۶۱۰۱ ۶۰۳+مزرعه اسب سواری آوانا | Awana Horse Ranch
اگر از دستگاه های پر سر و صدا و چراغ های پرنور و جیغ و داد خسته شده اند، به مزرعه اسب سواری آوانا بروید. یکی از اسب های زیبای این مزرعه را زین کنید و در میان جنگلی گرمسیری به اسب سواری مشغول شوید. منطقه ای که با اسب می توانید از میان آن ها بگذرید، در میان زمین های گلف و اقامتگاه های منطقه گنتینگ هایلند مالزی قرار گرفته است. این روش، یکی از بهترین روش ها برای گشت و گذار در اطراف است. چرا که شما را خسته نمی کند. ساعت استفاده و ورود به مزرعه، شبانه روزی است.
آدرس مجموعه اسب سواری: Awana Horse Ranch, Awana Genting Highlands Golf & Country Resort, KM13, Genting Highlands
تلفن: ۹۰۰۰ ۶۴۳۶ ۶۰۳+آوانا اسکای وی | Awana SkyWay
یکی از معقول ترین و راحت ترین راه ها برای رسیدن به قله گنتینگ هایلند مالزی سوار شدن بر آوانا اسکای وی است. پس از پیاده شدن از تله کابین می توانید برای خرید کردن از فروشگاه های منطقه، سرگرمی ها و یا خوردن بهترین غذاهای کوالالامپور گردش کنید. از خوبی های محل تفریحی که با آوانا اسکای وی به آن دسترسی دارید، ساعات بازدید آن است. این محل از ساعت ۷ صبح تا ۱۲ شب قابل دسترسی بوده و تله کابین ها روشن هستند.
آدرس مکان سوار شدن به تله کابین: Level 2, Awana SkyWay building, Genting Highlands
تلفن: ۸۳۹۸ ۶۲۵۱ ۶۰۳+سرزمین عجایب پروانه های گنتینگ | Butterfly Wonderland Genting
سرزمین عجایب پروانه های گنتینگ یک باغ وسیع است که صدها پروانه به صورت آزادانه در آن پرواز می کنند. به همین خاطر، این پارک سرپوشیده در میان دوستداران حیوانات و خانواده ها و در گنتینگ هایلند مالزی پرطرفدار شده است. سرزمین عجایب پروانه ها روزانه باز بوده و بخش بزرگی از مزرعه مخصوص پرورش زنبور عسل است. در این مزرعه می توانید بیشتر راجع به پرورش زنبور عسل بدانید. از نزدیک کار آن را انجام دهید و حتی در نهایت از محصولات عسل آن ها خریداری کنید. سرزمین عجایب پروانه های گنتینگ هایلند مالزی از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب باز است.
آدرس: ۶۴۵۲, Genting View Resorts, KM 11-3, Genting Highlands, Pahang
تلفن: ۱۰۰۰ ۶۱۰۰ ۶۰۳+عبادتگاه های کوهی چین سو | Chin Swee Caves
در میان جنگل ها و صخره هایی تو در تو یکی از جاذبه های گنتینگ هایلند مالزی قرار گرفته است. مساحت این مجموعه ۲۸ هکتار بوده که نمای بی نظیری از منطقه را به رخ می کشد. این مکان به افتخار یکی از شخصیت های مذهبی مالزی ساخته شده و مجسمه بزرگی از این شخص نیز مزین کننده منطقه است.
آدرس: ۳٫۷ kilometres away from the Theme Park Hotelدامنه های گنتینگ هایلند مالزی
این جاذبه گردشگری کوالالامپور یک جاذبه پر زرق و برق است و در مقایسه با آنچه که در دیگر کشورها و قاره ها به عنوان شهرهای تفریحی شناخته می شوند، بر روی تپه ها قرار گرفته است. در حالی که ممکن است این منطقه ابتدا چندان جذاب نباشد اما با کمی گذران وقت و قدم زدن می توانید کم کم متوجه جذابیت های دامنه ها و نواحی خوش آب و هوای آن شوید. سرسبزی جنگل های اطراف گرمسیری آن هم بر بالای دامنه های کوهستانی، چشم اندازی فوق العاده را در جلوی چشمان شما می گذارد.
موقعیت این جاذبه: Genting Highlands Resort 

مزرعه تفریحی توت فرنگی گنتینگ | Genting Strawberry Leisure Farm
یکی از تفریحات خانوادگی در این منطقه تفریحی و توریستی، مزرعه تفریحی توت فرنگی گنتینگ است؛ جایی که تمام یک بعد از ظهر خود را می توانید در میان مزارع کاشته شده و رنگارنگ و باغ های گل آن بگذرانید. برای رسیدن به این منطقه می توانید از بندر گوهتونک جایا تاکسی گرفته و ۶ دقیقه ای خود را به مزرعه برسانید. یا اینکه از قسمت تاکسی های آوانا اسکای وی و فروشگاه های دائمی گنتینگ تا مزرعه تفریحی توت فرنگی گنتینگ تاکسی سوار شوید. ساعات بازدید آن از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸:۳۰ است.
آدرس: ۱, Lot 3707, Jalan Jati 2, Bandar Gohtong Jaya, Pahang
تلفن: ۱۱۲۱ ۶۱۰۰ ۶۰۳+مزرعه هپی بی گنتینگ | Happy Bee Farm Genting
از دیگر جاذبه هایی که در گنتینگ هایلند مالزی انتظار شما و خانواده تان را می کشد، مزرعه هپی بی گنتینگ است. تجربه قدم زدن در مزرعه ای پر از زنبور و پروانه را خواهید داشت، در عین حال که هیچ نگرانی از نیش حشرات ندارید. در این مکان جدای از مناظر وسیع پیش رویتان، کافه ها و مغازه های بسیاری وجود دارد. محصوصلات محلی خوشمزه و ارگانیکی همانند عسل های با موم مالزی که توسط انواع زنبورهای بومی و مشهور مالزی تولید شده اند برای خرید، وجود دارد. همچنین نمایشگاه های بسیاری از محصولات درمانی و عالی مالزی را در این مزرعه خواهید دید. برای خرید در مزرعه زنبور خوشحال از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب می توانید زمان بازدید داشته باشید.
آدرس: ۶۴۵۲, Genting View Resorts, KM 11-3, Genting Highlands, Pahang
تلفن: ۱۰۰۰ ۶۱۰۰ ۶۰۳+مرکز حفاظتی فیل کوالا گاندا | Kuala Gandah Elephant Conservation Centre
یکی از پربازدید ترین جاذبه های گنتینگ هایلند مالزی مرکز حفاظتی فیل کوالا گاندا بوده که در سال ۱۹۸۹ تاسیس شده است. این منطقه یکی از بی نظیرترین و محصر به فرد ترین مناطق حفاظتی فیل ها در نوع خودش است. این مکان خانه ای برای حدود ۵۰۰ فیل بزرگ جثه است که در اطراف منطقه قدم می زنند. اگر با خود بادام زمینی داشته باشید، می توانید به فیل ها غذا بدهید. همچنین گاهی امکان فیل سواری هم خواهید داشت. ساعات بازدید از ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر است.
آدرس: Kuala Gandah, Temerloh (45 minutes away from Genting Highlands)
تلفن: ۳۱۰۶ ۶۱۰۱ ۶۰۳+هتل های این منطقه یکی از بهترین و جامع ترین مجموعه های اقامتی در دنیا هستند که به هیچ وجه شما را خسته نمی کنند. زندگی شبانه در این منطقه بسیار جریان داشته و شلوغ است. رستوران ها و مراکز خرید مجموعه می توانند به راحتی جیب های شما را خالی کنند. به هیچ وجه نمی توانید در مقابل فعالیت های هیجانی و شهربازی گنتینگ هایلند مالزی مقاومت کنید.
زمین های بازی گلف، زیپ لاینی در میان درختان گرمسیری با طول ۱۰۰ متر، ساختمان موضوعی با بازی های ویدئویی و آتاری، شهربازی با ترن هوایی های هیجان انگیز و ترسناک، جهان برف (مکانی که به هیچ وجه در مالزی تصورش را نمی کنید) و انواع سینماهای چند بعدی انتظار شما را می کشند.

منبع: الی گشت

پاسخی ارسال کنید

*

*

4 × پنج =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!