مرکز گردشگری مالزی (Malaysia Tourism Centre)

ساختمان مرکز گردشگری مالزی بنایی با قدمت و ارزش تاریخی ومعماری برجسته است که در خیابان امپنگ و در نزدیکی برج های دوقلو قرار دارد.
توریست مالزی – ساختمان مرکز گردشگری مالزی بنایی با قدمت و ارزش تاریخی ومعماری برجسته است که در خیابان امپنگ و در نزدیکی برج های دوقلو قرار دارد.

ساختمان اصلی در سال ۱۹۳۵ به عنوان محل اقامت Eu Tong Sen سرمایه دار ثروتمند چینی و مالک معادن کائوچو استفاده می شد وطرح بنای آن منعکس کننده سبک معماری مستعمراتی آن دوره بود.

در سال ۱۹۴۱ این خانه برای مدت کوتاهی دفتر فرماندهی ارتش انگلیس شد ولی در طول جنگ جهانی دوم و حمله ارتش ژاپن به مالزی از آن به عنوان مقر فرماندهی نیروهای ژاپنی ( تا پایان جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۵) استفاده می شد. در زمان دولت فدرال مالزی به این ساختمان یک سالن همایش اضافه گردید که نام آن به افتخار اولین رئیس جمهور مالزی سالن توانکو عبدالرحمن نامیده شد. این سالن تاکنون محل برگزاری رویداد های مهم تاریخی کشور همچون انتخابات پارلمانی دولت فدرال و مراسم تاجگذاری ۴ تن از پادشاهان مالزی بوده است.

در سال ۱۹۸۸ وزارت فرهنگ و هنرمالزی این ساختمان را مرمت کرده و چند بخش جدید به آن اضافه نمود و نام آنرا مجتمع اطلاعات توریست مالزی گذاشت. این مجموعه در سال ۱۹۸۹ برای استفاده عموم و با هدف ارائه خدمات به گردشگران افتتاح گردید تا آنها با بهره گیری از امکانات این مرکز بتوانند سفر فراموش نشدنی را در مالزی تجربه نمایند.
این مرکزهمچنین با برگزاری مراسم فرهنگی و نمایشگاه های مختلف به گردشگران این امکان را میدهد که مالزی واقعی بهتربشناسند.

در فوریه ۲۰۰۱ نام این ساختمان به MaTiC یا مرکز گردشگری مالزی تغییر یافت و لوگوی جدید آن توسط معاون رییس جمهور معرفی شد. هدف این مجموعه قرار دادن مالزی در نقشه جهانی به عنوان یکی از بهترین مقاصد گردشگری جهان است و دراین راستا این مرکز سعی در ارائه بهترین خدمات تخصصی به گردشگران داخلی و خارجی را دارد. مرکز گردشگری مالزی به عنوان یک پایگاه اطلاعاتی جامع توانسته است تا کنون شمار زیادی از بازدیدکنندگان و گردشگران را به این مکان جذب نماید.

خدمات ارائه شده در این مجموعه عبارتند از:
• باجه اطلاعات توریستی: ارائه دهنده اطلاعات کامل در زمینه گردش و سفردر مالزی مانند مناطق دیدنی, سیستم حمل و نقل, هتل ها و..
• باجه پلیس ۲۴ ساعته: جهت آشنایی با قوانین ومقررات کشور مالزی و کمک درحوادثی مثل گم شدن یا سرقت مدارک
• سالن کامپوتر با اینترنت رایگان جهت دسترسی به اطلاعات آنلاین
• باجه تورهای گردشگری : ارائه دهنده خدمات رزرو بلیت, هتل و تورهای گردشی..
• صرافی و دستگاه های خودپرداز
• سالن آمفی تئاتر مخصوص رقص و نمایشات محلی که ۴ روز در هفته طبق برنامه در این مکان اجرا میشوند
• فروشگاه صنایع دستی و سوغاتی و نمایشگاه شکلات های متنوع
• رستوران و کافی شاپ با اجرای برنامه های زنده
• نمایشگاه نساجی: آشنایی با تاریخچه و انواع البسه محلی
• ایستگاه رادیویی Traxx FM: با شعار ‘سفر و موسیقی’ که ضمن پخش موزیک آخرین اطلاعات تخفیف ها و برنامه ها ی ویژه را در اختیار گردشگران قرار میدهد.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت مرکز گردشگری مالزی http://www.matic.gov.my مراجعه فرمایید.

Kuala_Lumpur_Malaysia_Malaysia-Tourism_Centre-03malaysia-tourism-centre-klKuala_Lumpur_Malaysia_Malaysia-Tourism_Centre-01

پاسخی ارسال کنید

*

*

دو × 2 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!