مسجد ملی کوالالامپور (National Mosque)

توریست مالزی- پس از آنکه مالزی به استقلال خود در سال ۱۹۵۷ دست یافت، ایده هایی برای ساختن یک مسجد ملی به عنوان نماد استقلال کشور توسط چندین وزیر...
توریست مالزی- پس از آنکه مالزی به استقلال خود در سال ۱۹۵۷ دست یافت، ایده هایی برای ساختن یک مسجد ملی به عنوان نماد استقلال کشور توسط چندین وزیر کابینه و وزرای امور خارجه کشور مطرح شد و مورد استفاده قرار گرفت. ساختمان مسجد در سال ۱۹۶۵ تکمیل شد و پیشنهادی برای نامگذاری آن به مسجد تونکو عبدالرحمان پوترا الحاج (Tunku Abdul Rahman Putra Al-Haj)، بنام اولین نخست وزیر مالزی شد. تونکو عبدالرحمان این ایده را رد کرد و تصمیم گرفت آن را به عنوان مسجد ملی به عنوان نشانه ای از شکرگذاری برای دستیابی به استقلال کشور بدون خونریزی نامگذاری کند.

در مسجد ملی در سال ۱۹۸۷ بازسازی های بزرگی انجام شد، طرح های جسورانه و معماری مدرنی که نشان از آرمان های مدرن و پیشرفته مالزی است. چندین چشمه و استخر در ترکیب معماری مسجد وجود دارد که در تلطیف فضا و حس مدرن آن نقش به سزایی دارد. امروزه مسجد ملی با داشتن ظرفیت ۱۵۰۰۰ نمازگزار به عنوان مسجد اصلی کوالالامپور ایفای نقش می کند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

چهار × پنج =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!