معبد سام پو تونگ

توریست مالزی – سام پو تونگ یک معبد مشهور در غار است که در گونوگ راپات و در حدود ۵ کیلومتری جنوب ایپو قرار گرفته است. گفته می شود...
توریست مالزی – سام پو تونگ یک معبد مشهور در غار است که در گونوگ راپات و در حدود ۵ کیلومتری جنوب ایپو قرار گرفته است. گفته می شود این معبد بزرگترین معبد غاری در کشور است و با مجسمه های مختلفی از بودا که در بین استالاکتیت ها و استالاگمیت ها پراکنده شده اند، آثار هنری تاثیرگذاری به شمار می رود.
طبق یک افسانه، در سال ۱۸۹۰ یک راهب چینی که از ایپو گذر می کرد این غار را کشف کرد؛ او تصمیم گرفت این مکان را به خانه خود و محلی برای مراقبه تبدیل کند. این راهب ۲۰ سال در آنجا ماند و در همانجا فوت کرد. تا امروز، راهبه و راهب هایی که زندگی خود را وقف بودا کرده اند، در سام پو تونگ می مانند.
نمای کنونی معبد به دهه ۱۹۵۰ تعلق دارد و اگر از ۲۴۶ پله بالا بروید به یک غار رو باز با چشم انداز بی نظیر ایپو و اطراف آن می رسید. سایر جاذبه های این معبد عبارتند از حوضچه زیبای ژاپنی پر از ماهی کپور و لاک پشت ژاپنی که سنبل طول عمر هستند.
در داخل معبد، بازدیدکنندگان می توانند آثار هنری انسان ها و طبیعت را کشف کنند از جمله مجسمه های بودا در شکل های مختلف که به طور زیبایی تراشیده شده اند و در بین استالاکتیتهاو استالاگمیتهای شگفت انگیز قرار گرفته اند.
این معبد در گونوگ راپات، در ۵ کیلومتری جنوب ایپو واقع شده است.

منبع: وزارت توریسم مالزی

پاسخی ارسال کنید

*

*

دوازده + سه =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!