نخستین مرگ ناشی از آبله میمون در آسیا

توریست مالزی – مقام‌های بهداشتی هند روز دوشنبه اول اگوست از مرگ نخستین فرد مبتلا به بیماری آبله میمون در این کشور خبر دادند. این نخستین مرگ مرتبط با...
توریست مالزی – مقام‌های بهداشتی هند روز دوشنبه اول اگوست از مرگ نخستین فرد مبتلا به بیماری آبله میمون در این کشور خبر دادند. این نخستین مرگ مرتبط با آبله‌ میمون در آسیا و چهارمین مورد در سطح جهان (غیر از موارد موجود در قاره آفریقا) است.

به گزارش یورونیوز، هفته گذشته، اسپانیا ۲ مورد مرگ ناشی از ابتلا به بیماری آبله میمون و برزیل نخستین مرگ مرتبط با این بیماری را گزارش کردند. هند تاکنون ۴ مورد ابتلا به آبله میمون را در این کشور تأیید کرده است که ۳ نفر از آن‌ها در ایالت کرالا و یک مورد دیگر در دهلی شناسایی شده‌اند.

اینک مسئولان بهداشتی ایالت کرالا در هند تأیید کردند که یک مرد ۲۲ ساله هندی روز شنبه در پی ابتلا به بیماری آبله میمون جانباخته است. به گفته آن‌ها ۲۱ نفری که با فرد جانباخته در تماس بوده‌اند، قرنطینه شده‌اند. مسئولان ایالتی به نقل از خانواده این مرد جانباخته اعلام کردند که آزمایش آبله میمون او در امارات متحده عربی و پیش از بازگشت به هند مثبت بوده است.

بنا به گزارش‌ها، این جوان هندی در هنگام بازگشت به هند در ۲۱ ژوئیه هیچ‌گونه علائمی از بیماری آبله میمون نداشته اما در ۲۶ ژوئیه پس از احساس خستگی و تب به بیمارستان مراجعه کرده است.

سازمان جهانی بهداشت اواخر ماه گذشته اعلام کرد که در ۷۸ کشور بیش از ۱۸ هزار مورد ابتلا به آبله میمون ثبت شده که اکثریت این موارد در اروپا است.

ویروس آبله میمون از طریق تماس نزدیک با حیوان یا شخص آلوده به انسان منتقل می‌شود. تب، سردرد، تورم غدد لنفاوی، احساس خستگی و دردهای عضلانی از علائم اولیه بیماری آبله میمون هستند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

1 × 1 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!