پارک ملی باکو

توریست مالزی – ساراواک ایالتی سرسبز و زیبا در کشور مالزی می باشد که به آن سرزمین منقار شاخی نیز گفته می شود. این ایالت در مالزی شرقی و...
توریست مالزی – ساراواک ایالتی سرسبز و زیبا در کشور مالزی می باشد که به آن سرزمین منقار شاخی نیز گفته می شود. این ایالت در مالزی شرقی و در شمال غربی جزیره بورنئو قرار گرفته و مرکز آن شهر کوچینگ می باشد. ساراواک یکی از توریستی ترین مناطق مالزی با جاذبه های منحصر بفرد است.
قدیمی ترین پارک ملی ساراواک در سال ۱۹۵۷ تاسیس شد؛ مساحت این پارک حدود ۲۷ کیلومتر مربع است، و تقریبا ۳۷ کیلومتر از کوچینگ فاصله دارد. این پارک به منظره طبیعی، زیستگاه ها، گیاهان و حیات وحش فوق العاده اش معروف است.
مهمترین مناطق این پارک عبارتند از خلیج های دورافتاده، پرتگاه های صخره ای و ناهموار با صخره های پر شیب که بر دریای جنوب چین مشرف هستند.
افشانه دریا، موج ها و باد نیز قوس ها و پشته های فوق العاده ای را در پای این صخره ها حکاکی می کنند، که برخی از آنها مانند سر یک مار بزرگ در بالای موج ها نمودار می شوند.
شکل های زیبای ماسه سنگ ها در کنار طرح های آهنی روی صخره صورتی به نظر می رسند. در داخل این پارک، آبشارها در یک محیط آرام و جنگلی به حوضچه هایی از آبهای تازه می ریزند.
در باکو انواع مختلف و بی نظیری از گونه های گیاهی و پوشش گیاهی وجود دارند که یکی از جاذبه های اصلی پارک محسوب می شوند. تقریبا تمام پوشش گیاهی موجود در بورنئو را می توانید در باکو مشاهده کنید.
همچنین باکو زیستگاه حدود ۲۷۵ میمون پوزه دراز کمیاب، که تنها در بورنئو یافت می شوند، است. بهترین زمان برای بازدید از حیات وحش در باکو درست بعد از طلوع و قبل از غروب خورشید است زیرا در این زمان ها حیوانات بیشترین فعالیت را دارند. باکو محل بی نظیری برای تماشای پرندگان است زیرا طبق گزارشات، بیش از ۱۵۰ نوع پرنده در این محل زندگی می کنند.
مسیر گسترده باکو از ۱۶ مسیر جنگلی تشکیل شده که هر کدام با رنگ مخصوصی نشان داده شده است و از گزینه های متنوع برای پیاده روی برخوردار است. افراد ورزشکار و ماجراجو می توانند تمام روز را در جنگل پیاده روی کنند یا شب را در جنگل چادر بزنند، اما افرادی که ترجیح می دهند فعالیت کمتری داشته باشند می توانند در جنگل به آرامی قدم بزنند.

رسیدن به اینجا
از راه زمینی
اتوبوس پوترا جایا شماره ۶ و مینی بوس های خطی از کوچینگ به کامپونگ باکو، روستای زیبای ماهیگیری، می روند. به غیر از آن، تاکسی ها نیز به کامپونگ باکو (روستای باکو) می روند.

با قایق
از آنجا باید یک قایق اجاره کنید و به پارک بروید. قایق سواری خود یک ماجراجویی محسوب می شود زیرا قایقران های ماهر و با تجربه طبق میل بیشتر بازدیدکنندگان با سرعت بالا قایق رانی می کنند.
منبع: توریسم مالزی

پاسخی ارسال کنید

*

*

2 × 1 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!