پانتون میراث فرهنگی ناملموس مالزی و اندونزی

توریست مالزی – آیین و مناسک پانتون (Pantun) مربوط به مردم اندونزی و مالزی بوده و در سال ۲۰۲۰ در فهرست نمایندگان میراث فرهنگی ناملموس بشریت در یونسکو ثبت...
توریست مالزی – آیین و مناسک پانتون (Pantun) مربوط به مردم اندونزی و مالزی بوده و در سال ۲۰۲۰ در فهرست نمایندگان میراث فرهنگی ناملموس بشریت در یونسکو ثبت شده است.

پانتون شکلی از اشعار مالایی است که برای بیان عقاید و احساسات پیچیده استفاده می‌شود. این گسترده‌ترین شکل روایی و کلامی در جنوب شرقی آسیا است و حداقل ۵۰۰ سال در بسیاری از مناطق مورد استفاده قرار گرفته است.

پانتون (Pantun) یک طرح واضح قافیه a-b-a-b دارد و تنوع چهار خطی رایج‌ترین است. پانتون‌ها ممکن است در موسیقی، آهنگ و نوشتار منتقل شوند. هفتاد درصد ابیات به ابراز عشق به معشوق، خانواده، جامعه و دنیای طبیعی اختصاص دارد. اشعار را می‌توان در عروسی ها، آیین‌های متعارف و مراسم رسمی خواند.

پانتون روشی قابل قبول از نظر اجتماعی برای بیان غیر مستقیم بوده و مودبانه، ابراز احساس را ارائه می‌دهد. همچنین ابزاری برای هدایت اخلاقی است، زیرا اشعار غالبا دارای ارزش‌های دینی و فرهنگی مانند خویشتنداری، احترام، مهربانی و فروتنی است.

پانتون همچنین به عنوان روشی دیپلماتیک برای حل تعارض مورد استفاده قرار گرفته، زیرا راهی برای حل و فصل آرام موضوعات مهم ارائه می‌دهد. هماهنگی با طبیعت و انعطاف پذیری در روابط انسانی نیز ایده‌هایی ستودنی است. پانتون به طور رسمی در مدارس، آموزشگاه‌های هنری و نیز به طور خصوصی تدریس می‌شود.پاسخی ارسال کنید

*

*

4 × یک =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!